Talkshow, Ventil RG, Mňága a Žďorp, Ska2tonics, Majestic Music Club
Ďalší z radov koncertov organizovaných pod hlavičkou Žákovic Open. Tento festival nezaháľa v propagácii slovenskej populárnej hudby a svojho festivalu, a tak ponúkol „ďalší diel“, ďalšiu predprípravu pred letným vyvrcholením.
Účasť bola dosť slabá, asi kvôli privysokej cene, a za dvermi bratislavský majáles, ktorý ponúkol mnohých interpretov a zadarmo. Potom bolo trochu na škodu, že sa koncert nepresunul do komornejšieho klubového prostredia, teda do Randalu „o pol steny“ vedľa. Dramaturgia trochu nesúrodá, mixovanie štýlov, žánrov, ale zase na druhej strane nie nudný monotematický večer.
Prví rozohrievači boli indie rockoví Talkshow – veľmi sľubná skupinka, ktorá účinkuje už ja v zahraničí a robia na slovenské pomery nekonvenčnú tvorbu.
Hlavná hviezda si svoje vystúpenie ešte posúvali, čakali kým sa to viac naplní, a potom spustili asi s polhodinovým omeškaním. Kultová pop/new wave/ reagge formácia Ventil RG má koncertov ako šafránu a sú skôr raritou a vzácnosťou. Kuric síce stále aktívne muzicíruje, ale trochu „sedlicka“ pop skupina Vidiek nie je až taká zaujímavá.
Koncert bol veľmi profesionálne odohraný, dobre nazvučený a nechýbala aj tá nejaká emócia – veď „starí páni“ spolu až tak nevystupujú a bolo vidno, ako si to užívajú.
Medzi „starú formáciu“ Janka Kurica, Dušky Grietla atď. prenikli noví mladší muzikanti, ktorí im sekundovali. Hrali sa hity ako Radšej budem dnes aktívny, ako zajtra rádioaktívny a najznámejšia Fajčenie škodí zdraviu – tá aj druhýkrát ako prídavok.
Pospomínali aj svojich bývalých členov, aj tých, ktorý už nie sú medzi nami.
Folk- rockovým výstupom Mňágy a Žďorp a energickým ska od Ska2tonics sa warm up Žákovic skončil, ale nesmúťte veď za dva mesiace a pár drobných sa znovu vidíme
autor: D.H.ml.














