8.6 C
Slovakia
utorok, 3 októbra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyFenomenálna huslistka sa vracia k hudbe

Fenomenálna huslistka sa vracia k hudbe

20364155043_e8237a01c3_b

Po 10 rokoch sa v Bratislave opäť predstaví svetoznáma anglická huslistka Vanessa Mae, ktorej show si ľudia budú môcť vychutnať 11. 5. 2017 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Jej návrat bude naozaj veľkolepý, čo dokazuje aj fakt, že okrem huslistky a jej kapely sa na pódiu predstavia i českí hudobníci a vokalisti z Bohemian Symphony Orchestra Prague. Celý večer bude podčiarknutý bohatými vizuálnymi efektmi, na ktorých sa podieľala i samotná huslistka. V rámci show odznejú skladby z Vanessinho albumu Choreography (2004), ako aj tvorba z albumu Platinum Collection (2007). Ten obsahuje výber toho naj z huslistkinej doterajšej tvorby. Diváci sa tak môžu tešiť na diela klasickej hudby, ako aj na populárnejšie skladby s nádychom techna či elektroniky.

Vanessa Mae – Destiny

https://www.youtube.com/watch?v=-eCvTx5nDDA

Vanessa Mae je hudobníčka, ktorá sa do veľkej miery zaslúžila o popularizáciu klasickej hudby. Už od detstva vystupovala v televíznych projektoch (Blue Peter) a v roku 1989 sa predstavila aj s Londýnskou filharmóniou. Vo svojich 13 rokoch sa dokonca stala najmladšou sólovou hudobníčkou, ktorá nahrala husľové koncerty Beethovena a Tchaikovského a zaradila sa tým aj do „populárnej“ Guinnessovej Knihy Rekordov. Na svojom sólovom albume The Violin Player, ktorý vyšiel v roku 1995, sa postarala o fúziu klasickej hudby s technom a popom. Repertoár albumu, s ktorým dobila niekoľko svetových hudobných rebríčkov, tvoria covery klasických diel (Toccata a fuga d mol, J. S. Bach), ako aj originálne skladby hudobníka a producenta albumu Mikea Batta a tiež jedna autorská skladba huslistky (Red Hot). Podobne zameraným bol aj album Storm, ktorý vyšiel v roku 1997. V tom istom roku dostala ponuku zahrať si sólo v skladbe Janet Jackson Velvet Rope. Okrem spomínaných vydala hudobníčka albumy zamerané čisto na klasiku, ako aj albumy so súčasnejším repertoárom.  Jej najúspešnejšie nahrávky vyšli na albume Platinum Collection.

Vanessa Mae – The Devil´s Trill

Vanessa sa stala populárnou nielen v Británii, ale taktiež po celom svete, o čom svedčí aj počet predaných albumov. Ten presahuje číslo 10 miliónov. V roku 2006 bola vyhlásená za najbohatšiu estrádnu umelkyňu v UK do 30 rokov a v súčasnosti patrí ku najúspešnejším britským umelcom.

spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img