8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
Festivaly10 koncertov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť na Grape festivale

10 koncertov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť na Grape festivale

grape-linkpost

The Naked and Famous

Organizátori sa novozélandskú kapelu The Naked and Famous pokúšali dostať na Grape už šesť rokov. Teraz sa im to konečne podarilo. Málokto nepozná ich melodickú indie skladbu Young Blood. Celosvetovo sa preslávili už ich debutovým albumom Passive Me, Aggressive You z roku 2010. Minulý rok im vyšiel v poradí tretí album Simple Forms a teda okrem známych hitov prídu do Piešťan predstaviť aj nové pesničky.

AURORA

Iba dvadsaťjedenročná nórska speváčka bude mať tento rok premiéru na Slovensku. Na konte má jedno EP-čko a jeden štúdiový album plný snových a melancholických skladieb. Svoj debut All My Demons Greeting Me as a Friend predstavila minulý rok a skladby z neho predvedie aj na Grape. Na živo môže zaujať najmä svojou emocionálnosťou a záhadnosťou.

Tom Odell

Anglického speváka Toma Odella si všetci spájajú so známou srdcervúcou skladbou Another Love. On má však na konte okrem toho dva štúdiové albumy, tri EP-čka a získal aj hudobné ocenenia. Nikto mu nemôže odopierať ani jeho charizmu a jeho živelné vystupovanie, ktoré dokáže fanúšikov vtiahnuť do hudby a textov. Na to sa môžu tešiť aj návštevníci Grape festivalu.

Moderat

Veľká radosť prišla zo strany fanúšikov po zistení, že organizátori Grape festivalu privedú tento rok na Slovensko opäť nemeckých priekopníkov elektronickej hudby Moderat. V súčasnosti patria k tomu najlepšiemu, čo môže elektronická hudobná scéna ponúknuť, takže ich vystúpenie na Grape by bola veľká škoda premeškať. Minulý rok vydali tretí štúdiový album. Pri ich živých vystúpeniach je naozaj ťažké zostať bez pohybu.

Moderat – Last Time

Dirtyphonics

Ako na každom Grape, tak aj teraz si prídu na svoje aj milovníci dubstepu a drum and bassu. Parížska štvorica získala minulý rok ocenenie ako najlepšia francúzska elektronická skupina časopisu DJ Mag. Majú na konte veľké množstvo remixov pre iných producentov ako napríklad Skrillex, Nero, The Bloody Beetroots, The Chainsmokers či Linkin Park. Hrajú v piatok o tretej v noci na Suzuki stagei, takže po ich vystúpení môžete ísť rovno vítať slnko.

Kollektiv Turmstrasse

Nemecko bude na Grape zastupovať aj dvojica z Hamburgu Kollektiv Turmstrasse, ktorej štýl sa dá označiť ako minimal techno. Christian Hilscher a Nico Plagemann sa náhodne spoznali pred 19-timi rokmi a odvtedy hrávajú spolu. Majú na konte tri albumy a niekoľko EP-čiek. Posledné s názvom Sry I’m Late vyšlo v roku 2015. Pripravte si veľa energie, dobré topánky a vidíme sa v piatok o pol dvanástej na Suzuki stagei.

Zola Jesus

Američanka s ruským pôvodom Zola Jesus má na konte už päť albumov. Žánrovo ju možno zaradiť do elektropopu. Pre slovenského poslucháča môže byť jej meno neznáme, no festivaly sú aj o spoznávaní nových interprétov. Speváčka je práve na turné po Amerike, no odskočí si aj na Grape festival do Piešťan. V septembri jej vyjde nový album, tak uvidíme, či nejaké nové skladby zahrá aj naživo.

Zola Jesus – Dangerous Days

Two Door Cinema Club

Meno, ktoré je asi väčšine návštevníkov Grape festivalu známe. Trojčlenná indie rocková kapela Two Door Cinema Club pochádza zo Severného Írska a na Slovensko sa vracia po piatich rokoch. Bodovali už v roku 2010 svojim debutovým albumom Tourist History. K ich najväčším hitom patria skladby What You Know, Sun a Bad Decision. Na ani jednom ročníku Grape festivalu nesmie chýbať chlapčenská indie kapela a tú budú zastupovať teraz oni.

Metronomy

Z Veľkej Británie na Grape zavíta aj elektropopová formácia Metronomy, ktorá sa na Slovensko vráti po siedmich rokoch. Naživo si netreba nechať ujsť ich osvedčené skladby ako The Bay, The Look alebo aj novinku Hang Me Out To Dry. Spolupracovali na nej so speváčkou Robyn a nachádza sa na ich poslednom albume Summer 08 z minulého roka.

George Fitzgerald

Z Veľkej Británie príde aj producent elektronickej hudby George Fitzgerald. Tomu bude patriť sobotňajšia polnoc. Vzišiel z berlínskej elektronickej scény a pravidelne hráva v známom klube Berghain. Na konte má sólový album Fading Love a jeho singel Full Circle remixoval dokonca Bonobo.

spot_img