8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyBalaton Sound oznámil prvú várku umelcov – Hype, Newman, Moreno, Kalkbrenner a...

Balaton Sound oznámil prvú várku umelcov – Hype, Newman, Moreno, Kalkbrenner a ďalší

Heineken Balaton Sound ponúkne od 3. do 6. júla 2024 kombináciu festivalu a dovolenky. Na jazere Balaton, Zamárdi, opäť vyrastie scéna jedného z najväčších elektronických plážových festivalov v Európe.

V časoch, kedy festivaly ešte vyčkávajú so zverejňovaním, Balaton Sound (3. – 6. júla 2024) oznámil prvých dvanásť mien. Osemnásty ročník festivalu poctí svojou návštevou jeden z najvyťaženejších umelcov – britský producent Ben Nicky, ktorého vychválili aj Diplo či Armin van Buuren.

Jeden z najviac vyprofilovaných producentov James Hype z Veľkej Británie sa zameriava aj na remixy svetových hitov (Ed Sheeran, Meduza, Tiesto, Bruno Mars). John Newman je nielen talentovaný pesničkár, ale takisto pôsobí aj ako producent a DJ – tieto jeho aktivity nabrali ešte väčší spád, keď debutoval na hlavnom stagi festivalu Tomorrowland. Obľúbená belgická drum and bassová hviezda Félix De Laet alias Lost Frequencies príde z pozície hitmakera singlov kraľujúceho vo viac ako osemnástich krajín.

S kýbľom na hlave s dvomi výrezmi na hlave a ikonickým úsmevom – nie je to nikto iný než Marshmello z USA so svojím postojom „nechaj hudbu hovoriť za seba“. Na Balatone zahrá aj jedna z najviac oceňovaných ženských DJských dvojíc – sesterská dvojica Mim a Liv z Nervo, ktoré napísali skladby pre také mená ako Kylie Minogue, Ke$ha, The Pussycat Dolls, Afrojack, Steve Aoki atď.

V našich končinách je dobre známy francúzsky DJ a producent Nico Moreno, ktorý zahral tento rok zahral aj v Bratislave – patrí  k popredným hráčovom súčasnej industrial techno rave hudby. Z techno scény pochádza aj Berlínčan Paul Kalkbrenner – postupne sa presunul z undergroundových klubov na najväčšie pódiá bez toho, aby robil kompromisy vo svojom prejave.

Tento rok uzatváral Colours of Ostrava veľkou tanečnou párty – Purple Disco Machine z Nemecka vo svojom sete zahrá všetkými zvukovými farbami. Switch Disco z UK zase dokazujú, ako sa dá robiť moderná elektronická hudba a jej prezentácia súčasnému publiku.

Austrálsky hudobník Timothy Jude Smith začínal ako klasicky školený jazzový muzikant, aby sa usadil v elektronickej scéne pod menom Timmy Trumpet, ktorý spája živú hudbu s elektronickými beatmi. Svoju šou prinesie aj ďalší austrálsky hudobník Will Sparks zastupujúci žáner EDM.


Prvá várka potvrdených umelcov vystúpi na festivale Balaton Sound, ktorý sa uskutoční od 3. do 6. júla. Na pozadí sparných letných dní je pripravené schladenie nielen pri jazere Balaton, ale aj v priestoroch festivalu, kde budú pripravené a ponúkané VIP služby v štyroch VIP priestoroch.

Na Heineken Balaton Sounde 2024 však môžete zažiť nekonečné množstvo dobrodružstiev vďaka prechádzkam, módnym prehliadkam, športu, tanečným workshopom, techno jogou a mnohému inému. Festival má na výber množstvo jedál vrátane vegetariánskej, bezlepkovej a bezlaktózovej ponuky. Pripravená je pre vás najrôznejšia ponuka ubytovania vo všetkých cenových kategóriách, ako na mieste, tak i v okolí.

spot_img