8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyBohatá jazzová nádielka v Liptovskom Mikuláši ponúkne 40 hudobníkov z 8 krajín

Bohatá jazzová nádielka v Liptovskom Mikuláši ponúkne 40 hudobníkov z 8 krajín

mikulassky-jazzovy-festival-2013Desiaty ročník jediného jazzového festivalu na Liptove, ktorý sa bude konať od 25. do 27. júla 2014 na Nádvorí Čierneho Orla v Liptovskom Mikuláši predstavuje ďalšie mená z bohatého line-upu viac ako 40 hudobníkov z 8 krajín!

Druhou sobotňajšou kapelou na desiatom ročníku Mikulášskeho Jazzového Festivalu bude formácia Fehero Rocher. Kvartet speváčky Sisy Fehérovej je zoskupenie bazírujúce na pomedzí jazzu, bluesu a alternatívy, pričom hlas rodenej košičanky Sisy je často prirovnávaný k Amy Winehouse. Repertoár kapely predstavuje autorské skadby a nápadité aranžmány jazzových aj nejazzových kompozícii. Hudba plná napätia a emócii vedená Sisiným energickým prejavom a zamatovým hlasom sa jazzovému publiku na Liptove predstaví v alternatívnej zostave, skvelo podporená citlivým zvukom piana spod rúk Federica de Vittora.

Michaela Pachera & Federico de Vittor – Footprints


 

O vrchol piatkového úvodného večera sa postará energický kvintet z Nemecka Honest Talk, ktorý má nesmierne kozmopolitné zastúpenie, keďže jeho členovia pochádzajú z Poľska, Lotyšska, Bulharska a Ruska. Títo mladíci, ktorí sa spoznali na štúdiách v Mníchove a hrajú spolu už od roku 2010 predvedú živelný street jazz ako sa patrí. Kapela sa totiž zišla a svoje prvé skúsenosti naberala tak, že sa rozhodla oživiť mníchovskú pešiu zónu živou hudbou.

Honest Talk – live in Munchen 2013


 

Klavirista Daniel Vasiliev, ktorý je študentom legendárneho profesora Leonida Chizhika vyučujúceho na hudobnom konzervatóriu Richarda Strauss v Mníchove, prišiel s názvom Honest Talk, ktorý znamená “Úprimný rozhovor”, keďže hranie má byť podľa neho predovšetkým otvorenou a úprimnou konverzáciou s publikom.

Honest Talk – live 2013


 

Kapela v zostave Jan Grinbert (altsaxofón), Michael Schreiner (vibrafón), Nikolaj Czarkowskij (kontrabas), Nevian Lenkov (bicie) a spomínaný Daniel má za sebou množstvo koncertov po celom svete, okrem iného v hoteli Burj Al Arab v Dubaji, v múzeu BMW, počas Bielej noci v New Castle Meersburg, účinkovanie na festivale vo Frankfurte nad Mohanom a mnoho  ďalších akcií. Tešiť sa môžeme na autorské skladby ako aj prerábky známych skladieb ako napríklad Strasbourg St. Denis od Roya Hargrova  či Take Five od Davea Brubecka.

spot_img