8.6 C
Slovakia
sobota, 25 mája, 2024
spot_img
FestivalyBudapešť hlási - k headlinerom pribudli Korn a NOFX

Budapešť hlási – k headlinerom pribudli Korn a NOFX

defaultDo hviezdami preplneného line-upu Sziget festivalu pribudli ďalší headlineri – Korn a NOFX, ktorí uzatvárajú zoznam interpretov na hlavnou pódiu. Skvelou novinkou je aj vydanie novej festivalovej mobilnej aplikácie, v ktorej už teraz nájdete časový harmonogram koncertov! Sziget festival, najlepšia party leta, už o 52 dní – od 11. do 18. augusta v Budapešti.

The Island of Freedom – Ostrov slobody v centre Budapešti sa opäť teší na nu-metalových hrdinov Korn, ktorí dobijú hlavné pódium v piatok (15. augusta). Grammy ocenená kapela s predanými 35 miliónmi nosičov, dvanástimi albumami v Top 10 Billboard 200 a oceneniami za platinové a multiplatinové predaje príde na Sziget s najväčšími hitmi, ale aj ich ostatným albumom The Paradigm Shift.

Korn – Never Never


 

Ďalším skvelým prírastkom programu je NOFX. Punk-rocková kapela z Los Angeles má na konte 12 albumov, predaných viac ako 6 miliónov nosičov, čím sa stala jednou z najúspešnejších nezávislých kapiel všetkých čias. Zvuk NOFX je rozmanitý, využívajúci prvky punk rocku, skate punku, melodického hardcore, ska punku a ďalších žánrov. NOFX to je viac ako „sex, drogy a rock´n´roll“!

NOFX – Vocal Medley


 

Festival spestria svojimi koncertmi aj mladá americká rapperka a speváčka Angel Hazeberlínska kapela The BossHoss, ktorá prevedie najznámejšie popove, rockové a hip-hopové skladby v kovbojskom štýle a country a western rytme. Na Szigete aj vďaka nim odznie v dvoch rôznych verziách skladba Hey Ya! (Outkast) či na (ne)spoznanie upravená notoricky známa Hot In Herre (Nelly).

The BossHoss – Do It


 

Sziget festival, 11. – 18. august, patrí medzi najlepšie európske festivaly a svoje líderstvo potvrdzuje aj tento rok skvelým hudobným programom. Medzi koncertmi na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť sú aj vystúpenia hviezd ako Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Blink182, Placebo, Calvin Harris, Skrillex, Klaxons, Darkside, Outkast, Tom Odell, Kelis a mnoho ďalších. Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal a na festivalovom webe.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené)
spot_img