8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
FestivalyBude to horúce leto - Prodigy a Iron Maiden na Slovensku

Bude to horúce leto – Prodigy a Iron Maiden na Slovensku

ATLANTA 23-6-12 MAIDEN ENGLAND 2012-37999 resize

Dobré kapely sa vracajú. No je o ne veľký boj, pretože každý promotér si uvedomuje, že známa značka, kvalitná pódiová prezentácia a vybudované fanúšikovské zázemie sú na nezaplatenie. V tom prípade sa potom aj koncert omnoho ľahšie predáva. Na Slovensko sa po dlhšom čase vrátia Prodigy a Iron Maiden.

Železná panna” hrala na Slovensku niekoľko krát – celkovo päťkrát – pričom dodnes sa spomína predovšetkým na bratislavský koncert uskutočnený na Zimnom štadióne v roku 1993 a na ten v banskobystrickom amfiteátri z roku 2000. Naposledy sa Iron Maiden u nás ukázali na festivale Topfest, kde patrili k headlinerom. Okolo skupiny sa v poslednom období odohralo hneď niekoľko podstatných vecí: choroba a následné uzdravenie frontmana Bruce Dickinsona a nový album The Raven Age.

Iron Maiden – Speed of Light

Kapela Iron Maiden zatiaľ nepotvrdila oficiálny setlist tohto turné, o skladbách ktoré by mohli zaradiť do programu sa tak iba špekuluje. Spevák Bruce Dickinson, ktorý sa prednedávnom vyliečil z rakoviny jazyka, iba prezradil, že na koncerte určite zaznejú skladby z nového dvojalbumu The Book of Souls. Ten zaznamenal veľkú odozvu u fanúšikov, ktorí ocenili návrat k starému zvuku. Iron Maiden vystúpia šiesteho júla 2016 na žilinskom letisku. Predkapelou bude londýnska metalová kapela The Raven Age.

Aj druhá potvrdená skupina poteší priaznivcov tvrdej hudby – hoci tá pochádza z úplne odlišného prostredia tanečnej scény. Keď v roku 2014 potvrdil nemecký rockový festival Nova Rock britských raverov Prodigy, mnohí iba nesúhlasne kývali hlavami, no dešpekt sa vytratil po tom, čo na pódiu predviedol Liam Howlett, Keith Flint a Leeroy Thornhill neskutočnú smršť. Podobný hudobný uragán sa sa očakáva na festivale Pohoda, ktorý dnes oznámili týchto britských matadorov elektronickej scény. Na Pohodu sa Prodigy vrátia po jedenástich rokoch.

Prodigy – Nasty

spot_img