8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
FestivalyČerstvé správy z Dolných Vítkovic - potvrdení Caribou a Caravan Palace

Čerstvé správy z Dolných Vítkovic – potvrdení Caribou a Caravan Palace

colours-of-ostrava15-470x260Program medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava, ktorý sa uskutoční od 16. do 19. júla 2015 v industriálnom prostredí Dolných Vítkovic, pridáva po britskom spevákovi Mikovi a rockovej legende Swans taktiež veľké meno súčasnej elektronickej hudby – kanadského producenta, speváka, hudobníka a dokonca vyštudovaného matematika Dana Snaitha aka Caribou.  Fanúšikov elektro-swingu na Colours of Ostrava zasa poteší francúzska kapela Caravan Palace.

Caribou sa stal originálnou osobnosťou pracujúcou s rozdielnymi náladami a energickými rytmami na pomedzí inovatívnej elektroniky a tanečných beatov. Skrýva sa pod ďalšími pseudonymami ako Manitoba alebo Dafnion.

Caribou – Our Love


 

V Kanade obdržal Dan Snaith najvyššie hudobné ceny Polaris a Juno, na svojej strane má svetové média a za sebou svetové turné s Radiohead a pokorenie veľkých festivalov s Kieranom Hebdenom (Four Tet). Caribou dokáže v poslucháčoch vyvolať pocity vzrušenia, vie ako ich dostať do pohybu s náladotvornými melódiami, ale vzápätí nadväzuje užší kontakt a zdieľa osobné vnímanie zložitosti lásky.

Caribou – Sun


 

To je aj téma jeho posledného albumu Our Love (2014), ktorý s nim natáčali jeho kanadskí priatelia – soulová speváčka Jessy Lenza a neobyčajný huslista a skladateľ Owen Pallett. Album vo výročných anketách vysoko zabodoval a napríklad portál Pitchfork ho zaradil medzi desať najlepších za rok 2014.

(TS – Colours of Ostrava)

spot_img