8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
Festivaly"Džezáky" otvorí Maringotka, organizátori dávajú výzvu mladým kapelám

„Džezáky“ otvorí Maringotka, organizátori dávajú výzvu mladým kapelám

downloadBratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa tento rok oslávia od 23. do 26. októbra jubilejný 40. ročník festivalu. Malého jubilea sa dočkala aj súťaž mladých talentov, ktorá sa tento rok uskutoční už po piaty raz. Kapely a hudobníci sa môžu do medzinárodnej súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP prihlásiť do 30. septembra 2014.

Organizátori najstaršieho a najznámejšieho jazzového festivalu aj tento rok otvorili svoj program talentovaným hudobníkom nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Šesť finalistov odohrá svoj koncert počas festivalu, víťazný interpret sa predstaví aj v roku 2015, kedy otvorí svojím koncertom BJD 2015. Víťazom minuloročnej súťaže sa stala kapela Maringotka, trio z Banskej Bystrice, ktoré svojim koncertom otvorí piatkový program Džezákov.

Maringotka – live Bombura 2012


 

Kapely, ktoré sa chcú zúčastniť súťaže a mať šancu zaradiť sa do zoznamu víťazov, môžu svoje prihlášky posielať do 30. septembra . Prihlášku do súťaže je potrebné zaslať spolu s krátkou biografiou a fotografiou na adresu rockpop@rockpop.sk alebo poštou na Rock Pop Bratislava, P. O. Box 55, 814 99 Bratislava.  Spomedzi prihlásených budú tímom BJD vybratí šiesti finalisti, ktorí odohrajú svoje koncerty už počas tohtoročného festivalu. Víťaza spomedzi nich vyberú fanúšikovia prostredníctvom hlasovania.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené) 
spot_img