8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
FestivalyHeadlinerom OFF Festivalu bude Patti Smith, poznáme aj zvyšných interpretov

Headlinerom OFF Festivalu bude Patti Smith, poznáme aj zvyšných interpretov

OFF-Festival-2015-Znamy-pierwszych-artystów

Headlinerom jubilejného desiateho ročníka OFF Festival Katowice bude poetka, hudobníčka a výtvarníčka Patti Smith. Ubehlo presne štyridsať rokov od jej debutového albumu Horses, ktorý patril k dôležitým stavebným kameňom newyorského proto punku. V Katowiciach odohrá Patti Smith špeciálny koncert pozostávajúci z celého tohto albumu.

Patti Smith – Horses

Jazzové publikum, ktoré však uprednostňuje jeho avantgardnejšie poňatie poteší poľská kapela Innercity Ensemble so svojim dôrazom na sónický zvuk a miešaním jazzu, noise a krautrocku. Zahraničnou odpoveďou na ich produkciu bude kapela The Budos Band so skladbami na pomedzí afrobeatu a funku. Dánska skupina Selvhenter zase predvedie kompozície, ktoré majú základ v japonských avantgardných kapelách. Son Lux patria k tomu najzaujímavejšiemu čo ponúka súčasná alternatíva. Nie sú determinovaný žiadnym žánrom, proste iba plávajú na hladinách ambientnej atmosféry.

Son Lux – Easy

Americké duo Peaking Lights prenesie poslucháčov svojou dub pop psychadéliou do sedemdesiatich rokov. Medzi domácimi interpretmi potvrdili organizátori originálneho hudobníka Władysława Komendareka, ktorý je považovaný za priekopníka poľskej elektronickej hudby. Mladšiu generáciu osloví Pablopavo i Ludziki, známy z pôsobenia v kapelách Vavamuffin či Zjednoczenie. V jeho skladbách je počuť náznak reggae, swing, sweet music a stredoeurópske tanečné orchestre. 

Pablopavo i Ludziki – Dancingowa Piosenka Miłosna

Svoj priestor na festivale dostane aj metalová kultúra, minulý rok slávili úspech medzi ľuďmi hardcore punk legenda Inkwizycja, tento krát dostanú šancu od prezentovať svoje nahrávky invenční Decapitated, ktorí hrajú technický death metal s rýchlymi gitarovými stupnicovitými behmi.  

spot_img