8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyHildur Guðnadóttir a jej projekt Chernobyl na CTM Festivale 2019 a Rewire...

Hildur Guðnadóttir a jej projekt Chernobyl na CTM Festivale 2019 a Rewire Festivale 2020

Chernobyl HBO CTM Festival
Chernobyl HBO CTM Festival

Výnimočné uvedenie koncertného projektu na berlínskom festivale CTM a haagskom festivale Rewire. Islandská skladateľka Hildur Guðnadóttir predstaví audiovizuálne dielo Chernobyl.

Berlín aj Haag je dejiskom mnohých zaujímavých umeleckých aktivít. Hoci je doslova preplnený umením, z tejto ponuky vytŕča systematická a kvalitná práca CTM Festivalu (Berlín) a Rewire (Haag). CTM Festival už po dvadsiaty prvý krát rozozvučí mesto na významných a netradičných miestach – kluboch, galériách, kníhkupectvách, industriálnych pamiatkach. Tohtoročnou témou sú limitné javy. Rewire bude takisto oslavovať – uskutoční sa po desiaty krát.

Veľmi špecifickým koncertom na oboch festivaloch bude uvedenie audiovizuálneho projektu Chernobyl od islandskej hudobníčky a skladateľky Hildur Guðnadóttir. Práve hudba vytvárala dôležitú atmosféru päťdielneho seriálového hitu – napätie, stres, paranoju, deštrukciu, veľkú lož. Islandská komponistka na nej spolupracovala so Samom Slaterom Chrisom Watsonom z Cabaret Voltaire, ktorý pripravil terénne podklady. Následne sa trojica vybrala do litovskej elektrárne, kde sa nakrúcal aj samotný seriál. Nahrali tam ďalšie zvukové podklady pre seriál aj pre koncertné uvedenie.

Živé predstavenie tohto projektu je veľmi náročné a určené pre špecifické priestory, akými sú napríklad opustené továrne, krematórium či strojárenský závod. CTM Festival uvedie dielo 29. a 30. januára na zatiaľ nešpecifikovanom mieste.

spot_img