8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyHip Hop Kemp 2019 - to naj z Ameriky

Hip Hop Kemp 2019 – to naj z Ameriky

Hradec Králové sa medzi dňami 15. až 18. august stane dejiskom veľkej hiphopovej stretávky. Hip Hop Kemp prináša bohatý program, z ktorého vyberáme päticu amerických účinkujúcich.

Dá sa fungovať bez veľkého labelu a pritom zarábať veľké peniaze? Určovať trendy a zároveň nebyť hviezdou s instantnou príchuťou? TechN9ne je príkladom toho, že keď ste úprimný a zachováte si svoju tvár, tak sa budete páčiť aj ľuďom mimo undergroundu. Storyteller s temnou mysľou a tmavou dušou, ktorého slohy možno jedného dňa budú skúmať a analyzovať akademici. Práve kombinácia čo hovorí a ako to hovorí je nesmierne zaujímavá. Už dlho sme nepočuli niekoho s tak originálnym frázovaním. Takto sa buduje kult a TechN9ne je už dnes kultovým raperom.

Tech N9ne – I Caught Crazy! 

Uvoľnená dvojica Johny VenusDoctor Dot prichádza s ich projektom Earthgang. Túto dvojku z Atlanty si zamilujete nielen pre ich „skills“, ale aj pre pohyby, ktoré robia na scéne. Šialené vokály a beaty z džungle, príbehy z iných svetov a veci, na ktoré by ste ani nepomysleli, že sa dajú robiť ako napríklad zdrogovať plyšového medvedíka či vyvolať voodoo z dredov.

Earthgang – Voodoo

Hitmaker Pharoahe Monch tvoril už na začiatku deväťdesiatych rokov a jeho kariéra je lemovaná množstvom hitov. Ten najslávnejší z nich sa volá Simon Says. Násilie, ktoré máme v sebe pudovo zakorenené, sa dá premeniť aj na spoločnú energiu. Pharoahe vás o tom presvedčí na stagi, keď spustí monotónne beaty s tubami, s ktorými zbúra každé javisko, na ktorom sa ocitne.

Pharoahe Monch – Simon Says

Ďalšia legenda a old school hip hop v podaní Mix Master Mike z Beastie Boys a Cypress Hill. Nie je veľa DJ, ktorí majú toľko ocenení a vsunutí do siení slávy ako on. Pokojne ho môžete priradiť k takým virtuózom ako Jimi Hendrix, Stanley Clarke, Fela Kuti atď. Hoci jeho nástrojom nie je žiaden hudobný nástroj, ale svoje gramce ovláda virtuóznym spôsobom. S brilantnou rýchlosťou a neočakávanými postupmi. Na svete nevie nikto lepšie mixovať hudbu ako Mix Master Mike.

Mix Master Mike – DJ set 2016

Brooklyn is the future… a oni sú jeho kronikou. Reč je o dvojke Masta AceMarco Polo, ktorá v Brooklyne prežila ťažké časy aj jeho nový začiatok. Sú svedkami aj hlásateľmi zmeny a obdobia, kedy si hip hop tesnejšie tykal s jazzom. Pulzujúce groove a silné basové linky, ktoré ovplyvnili aj slávnych The Roots.

Masta Ace & Marco Polo – Breukelen “Brooklyn” feat. Smif-N-Wessun 

spot_img