8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
FestivalyINmusic- predstavuje headlinerov s ich aktuálnymi projektmi

INmusic- predstavuje headlinerov s ich aktuálnymi projektmi

INmusic Festival, ktorý sa koná 25 do 27. júna v chorvátskom Záhrebe, má vo svojom programe hneď niekoľko headlinerov. Pozrime sa s akým programom prídu na festival mená ako Queens of the Stone Age, Nick Cave či David Byrne.

Queens of the Stone Age – Ak hľadáte gitarovú kapelu, ktorá má aktuálny zvuk, zaujíma publikum naprieč žánrami a jej koncerty sú z kategórie nezabudnuteľných, pravdepodobne narazíte na QOTSA. Tento rok bol pre nich veľmi úspešný – turné s Iggy Popom a nominácia na Grammy za najlepší album za dielo Villains. Nové skladby sú ventilom nahromadenej frustrácie a agresie zo zúfalého stavu nášho sveta. Na koncertoch sú novinky poprepájané s piesňami z predchádzajúcim počinom Like Clockwork, ktorý sa vo viacerých krajinách v rebríčkoch umiestnil na prvom mieste.

Queens Of The Stone Age – The Way You Used

Nick Cave & The Bad Seeds  – Po tragickej smrti svojho syna si dal na tri roky prestávku. Smútok si vylial na albume Skeleton Tree, ktorý sa stal hudobníkovou katarziou. Intímna spoveď vo vygradovaných gitarových slučkách. Poslucháč sa naplno ponorí do Cavovho žiaľu. Vidieť Nick Cava a jeho posádku je neuveriteľný zážitok a možno ho opakovať do nekonečna. Neomrzí a neunudí.

Nick Cave & The Bad Seeds – Skeleton Tree

https://www.youtube.com/watch?v=-MefxzSm8OU

Interpol Americká skupina Interpol sa oblúkom vráti k svojmu debutovému albumu Turn On The Bright Lights. Ten vyšiel pred pätnástimi rokmi. Predznamenal príchod jednej éry a pre mileniánov sa stal symbolom modernej gitarovky. Kapela oznámila pri príležitosti tohto výročia, že ho celý odohrá na niekoľkých vybraných festivaloch – INmusic je jedným z nich.

Interpol – Lights

David Byrne Ak ste si listovali rebríčky najočakávanejších albumov tohto roka, určite ste natrafili na meno bývalého frontmana Talking Heads Davida Byrna. Kým niektorí vydávajú priam post apokalyptické albumy, kde reagujú na napätie vo svete, konflikty a vojny, Byrne zareagoval nečakane. Rozhodol sa prinášať pozitívne správy v multimediálnom projekte Reasons To Be Cheerful. A jeho „dobré noviny“ sa zhmotnili na sólovom albume American Utopia, na ktorom pracoval s Brianom Enom.  Štrnásť rokov čakal na nové piesne a teraz ich predvedie na festivaloch. Na INmusic Festival sa zahĺbite do klávesových zvukov, harfy či gitarových motívov.

David Byrne – I Dance Like This

Alice In Chains –  Koncert americkej grungeovej stálice bude z kategórie propagácie albumu, ktorý ešte oficiálne nevyšiel. Hudobníci ho živia fotkami zo štúdia, ale aj ohlásenými koncertmi, napríklad aj na svetoznámom jazzovom Montreux Jazz Festival konajúcom sa vo Švajčiarsku.  Pred rokom oslávili tridsiate narodeniny a ich zvuk by mal v nových skladbách omladnúť.

Alice In Chains – Rooster

St. Vincent – S Davidom Byrnom sa viaže aj kariéra extravagantnej popovej speváčky St. Vincent. Pred šiestimi rokmi spoločne vydali dosku Love This Giant. St. Vincent je interpretkou, ktorá spieva popové piesne s obsahom a posolstvom. Inak tomu nebolo ani na jej šiestom albume Masseduction, s ktorým príde aj do Záhrebu.

St. Vincent – New York

Portugal. The Man –  Nenechajte sa zmiasť názvom. Sexteto muzikantov nepochádza z horúcich brehov portugalského pobrežia, ale z chladnej Aljašky. Napriek tomu tvorí temperamentnú hudbu, štýlovo len veľmi ťažko zaraditeľnú. Ich posledný album Woodstock je festivalom dobrého popu, farbistého prejavu a hitových piesní.

Portugal. The Man – Feel It Still

spot_img