8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyJamajskí headlineri na Uprisingu 2015

Jamajskí headlineri na Uprisingu 2015

uprising-2015

Jeden z najväčších európskych reagge festivalov Uprising má aj tento rok kvalitný a zaujímavý program. Ten je vyskladaný z toho najlepšieho, čo v súčasnosti táto hudba ponúka. Tradične tvoria vrchol jeho dramaturgie jamajskí interpreti, ktorí prinesú na festival závan autenticity. Uprising Reggae Festival sa uskutoční už tento víkend 21. – 22. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave.

V piatok o pol desiatej večer vystúpi jedna z najväčších ikon reggae hudby, člen legendárneho zoskupenia The Wailers, Bunny Wailer. Tento nevlastný brat Boba Marleyho sa významnou mierou podpísal pod zvuk reggae, ako ho dnes poznáme. Aj vo svojich šesťdesiatych siedmych rokoch má dostatok energie a entuziazmu. Na koncerte si pripomenie nedožité sedemdesiate narodeniny Marleyho.

Bunny Wailer –Roots, Radics, Rockers and Reggae

Anthony B nie je slovenským divákom neznámym pojmom, na piatom výročí festivalu Uprising spravil nezabudnuteľný zážitok a dodnes sa radí tento koncert k najlepším v jeho histórii. Anthonov vokál prenikol aj do mainstremu, objavili ho napríklad Snoop Dogg, Wyclef Jean či Akon. Jeho koncert sa uskutoční v sobotu od 21:00.

Anthony B – March Outta Babylon

Chuck Fenda zasvätil celý život rastafariánstvu, ktoré sa odráža aj v jeho tvorbe. Vo svojich textoch sa venuje pálčivým témam ako je chudoba, nezamestnanosť, sociálna nerovnosť či náboženské a etnické nepokoje. Na Slovensku sa predstaví vo svojej koncertnej premiére, už v piatok o 17:00.

Chuck Fenda – Warning

Tanečnejšiu podobu reggae smerujúci do dancehallu predvedie jamajský interpret Skarra Mucci. Na svojom konte má množstvo hitov, ktoré dobyl v hitparádach vďaka svojmu univerzálnemu vokálu a skvelej flow technike. Nenechajte si ho ujsť v sobotňajšom programe od 17:00.

Skarra Mucci – Greater Than Great

Na jeho vystúpenie nadviaže súčasná hviezda dancehallu, Cham a.k.a. Baby Cham a to v sobotu od 01:30.  Spolu so sprievodnou skupinou Mad People Gang prinesie nový album Lawless, z ktorého vydal aj tri single: Fighter, I´m Too Hot a Lawless.

Cham – Back Way

spot_img