8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
FestivalyJedným z headlinerov Pohode budú Queens of the Stone Age

Jedným z headlinerov Pohode budú Queens of the Stone Age

QOTSA photo by Andreas Neumann

Americká kapela Queens of the Stone Age je ďalším veľkým medzinárodným menom v line-upe Pohoda festivalu 2024. Na konte majú 9 nominácií na ceny Grammy, pričom 2 z nich v kategórii Najlepší rockový album a Najlepšia rocková pesnička získali len nedávno za ich album In Times New Roman… Novinku dnes ráno oznámil Michal Kaščák v živom vysielaní Rádia_FM.

Queens of the Stone Age vznikli v roku 1996, keď sa rozpadla kapela Kyuss, v ktorej pôsobil spevák Josh Homme. V kapele od jej vzniku pôsobili rešpektovaní muzikanti ako napríklad Dave Grohl z Nirvany a Foo Fighters, spevák Mark Lenegan alebo bubeník Joey Castillo.

Vydali 8 štúdiových albumov, ktoré im zabezpečili množstvo nominácií a víťazstiev na rôzne prestížne ceny v kategóriách ako Najlepšia rocková kapela, Najlepšia rocková pesnička alebo Najlepšie rockové vystúpenie. Pesničky ako No One Knows, Go With Flow, Little Sister alebo The Lost Art Of Keeping A Secret patria už k overenej klasike.

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo. Koncert Queens of the Stone Age bude na Pohode patriť určite k tým vystúpeniam, ktoré si návštevníci a návštevníčky užijú v plnej paráde.

spot_img