8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
FestivalyKatowice zverejnili prvé mená - amerických raperov, temný metal aj feministickú pankáčku

Katowice zverejnili prvé mená – amerických raperov, temný metal aj feministickú pankáčku

OFF-FE~1Jedno z najzaujímavejších európskych podujatí, poľský OFF Festival, ktorý sa každoročne koná v mestečku Katowice, priniesol prvé potvrdené mená do svojho tohtoročného programu.

Minulý rok vystúpili na OFF Festivale také zásadné mená alternatívnej scény ako Neutral Milk Hotel, Wolf Eye, Jesus and Marry Chain, Belle and Sebastian, ale predstavila sa aj silná, domáca poľská scéna.

Tento krát potvrdili organizátori opäť ďalšie zaujímavé mená. Medzi nimi vytŕča americké rapové duo Run the Jewels, ktorých štúdiový počin Run the Jewels 2 vzbudil minulý rok veľký ohlas. Killer Mike a El – P to vedia naživo poriadne roztočiť a to s nutnou dávkou humoru, provokáciou a búraním limitov medzi hudobnými žánrami.

Run the Jewels – Liet, Cheat, Steal


 

Naproti tomu avantgardná metalová skupina Sunn O))) na podiu viac experimentuje a vnáša medzi svojich poslucháčov opar mystickosti a temnoty. No na ich koncerty nechodia iba ortodoxní vyznávači tejto scény, ale aj obyčajní návštevníci, ktorých kapela priťahuje nesmierne plastickým zvukom a harmonickým súzvukom tzv. drónu.

Sunn O ))) – live Berlin 2006


 

Priamočiarejšiu, no o nič menšiu zábavu poskytne punk rocková kapela The Julie Ruin. V nej hrá hlavnú úlohu speváčka Kathleen Hanna, ktorá je známa ako spoluzakladateľka feministickej kapely Bikini Kill.

The Julie Ruin – Oh Come On


 

Z domácej scény zatiaľ organizátori potvrdili jedného z najväčších talentov súčasnej elektronickej hudby Jacek Sienkiewicza a veteránov nezávislého rocku Kristen.

spot_img