8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
FestivalyKlubový predvečer OFF festivalu je beznádejne vypredaný

Klubový predvečer OFF festivalu je beznádejne vypredaný

off-festival-katowice-1700399372-340x280Už len dva dni zostáva do začatia jedného z najzaujímavejších svetových hudobných festivalov. V jeho programe by ste márne hľadali sezónne „rádiové projekty“, či milionárske hviezdy s hýčkaným marketingom. Poľský OFF Festival sa zameriava na alternatívnu a avantgardnú scénu.

Oficiálne otvorí OFF Festival svoje brány už tento piatok od 14:00 a zakončí svoju púť v nedeľu po dlhom trojdňovom maratóne kvalitnej hudby všemožného rozpätia. Medzi najväčšie hviezdy tohto ročníka budú patriť škótski indie popovo zasnení Bella and Sebastian, legendárni zakladatelia shoegazingu Jesus and Mary Chain a ich nasledovatelia Slowdive, nespútaný Andrew W. K. , znovuobnovený Neutral Milk Hotel, alebo samotný zakladateľ festivalu Artur Rojek so svojim debutovým albumom.

Neutral Milk Hotel – Two headed boy


 

Vo štvrtok budú mať diváci možnosť v rámci oficiálneho warm up festivalu navštíviť štyri rôzne podujatia na štyroch rôznych miestach. Lístky na tieto koncerty sú už vypredané.  V krásnom priestore evanjelického kostola Parafii EwangelickoAugsburskiebude znieť hudba poľského elektro akustického skladateľa Eugeniusza Rudnika, ktorý sa žiaľ nemôže osobne zúčastniť pre zdravotné problémy.

Eugeniusz Rudnik – Dixi

http://www.youtube.com/watch?v=T72vcTP6Nuw


 

Po tomto transcedentálnom – vedecko transformačnom zážitku uzavrie večer americká hypnotická skupina Earth, ktorá je známa svojim stupňujúcim pohľadom na gitarový minimalizmus.

Earth – Father Midnight

http://www.youtube.com/watch?v=Lf259keO-mY


 

V staromeštiackom kine Rialto sa predstaví poľský solitér Normal Echo (David Szczesny), kanadskí experimentátori Dirty Beaches a jedna z najvýznamnejších amerických post punkových kapiel Tuxedomoon. V ich tvorbe môžete dešifrovať znaky free jazzu, elektronickej senzibility a maskulárnej performancie.

Tuxedomoon – In a Manner of Speaking


 

V klube Hipnoza rozvibruje folkovú jemnosť Adam Repucha, ktorý nadväzuje na silnú tradíciu poľských pesničkárov, zaujímavé bude aj vystúpenie amerického psychadelického speváka Amen Dunes  a večer uzatvorí Dean Wareham, ktorého mnohí poznajú z pôsobenia v kultovej skupine Galaxy 500, tento krát príde so svojim sólovým projektom.

Dean Wareham – Love is colder than Death


 

Prizanivci inteligentného DJingu by mali zavítať do KATO baru, kde bude na nich čakať Barry Hogan, španielsky producent Fran Soler a Artur Rojek.

Barry Hogan – live in Primavera Sound 2012


 

Štvrtkový warm up program festivalu OFF sľubuje zaujímavú hudobnú skúsenosť v štyroch rôznych priestoroch. Katowice tak uvítajú hudobných fajnšmekrov vo svojom samotnom srdci a predpripravia ich na porciu kvalitnej hudby počas ďalších dní.

| autor: Daniel
spot_img