8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
FestivalyLucie Bílá a Arakain opäť spolu - aspoň na slovenskom festivalovom vystúpení

Lucie Bílá a Arakain opäť spolu – aspoň na slovenskom festivalovom vystúpení

cibula_festČesko-slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest, ktorý v pohraničnom pásme na letisku v Holíči každoročne v júli privíta viac ako 10-tisíc návštevníkov z oboch krajín, hlási prvé mená. Festival, kde sa počas troch dní vystrieda špička slovenskej a českej hudobnej scény, zaknihuje už 6. rok medzi top festivalmi na Slovensku. Jednou z hviezd júlového open air festivalu bude aj nestarnúca Lucka Bílá. Tá vystúpi spolu s kapelou Arakain, s ktorou pred 30 rokmi začínala svoju hudobnú kariéru.

I keď niekoľkonásobná zlatá česká slávica postavila svoju popularitu na sólovej dráhe, na kapelu, ktorá jej pred tromi desaťročiami dala príležitosť, nezabúda.

Lucia Bílá & Arakain – Eden live 2007


 

V súčasnosti sa repertoár Lucie Bílej a Arakainu síce žánrovo podstatne líši, kým Bílá ovládla popovú scénu, Arakain sa dostal na pomyselný trón metalovej hudby. Teraz sa opäť spoja a predstavia sa spolu festivalovému publiku vo svojej jedinečnej forme, ktorú už fanúšikom priniesli pred tromi rokmi počas Arakain XXX Best of Tour 2012.

Arakain – Zimní královná live Masters of Rock 2012


 

Cibula Fest otvorí svoje brány v termíne 23. – 25. 7. 2015 a momentálne sú v predaji vstupenky za zvýhodnenú cenu v sieti Predpredaj.sk.

spot_img