8.6 C
Slovakia
streda, 10 júla, 2024
spot_img
FestivalyNa Pohodu sa vráti Rósin Murphy aj DJ Shadow

Na Pohodu sa vráti Rósin Murphy aj DJ Shadow

13043744_10154043641102488_3446453620885210415_n

Na dnešnej tlačovej konferencii, konanej zároveň s Pohoda Dňa_FM, oznámili ďalších účinkujúcich. Na Pohodu sa vráti speváčka skupiny Moloko, Róisín Murphy a priekopník inštrumentálneho hip-hopu, DJ Shadow. Okrem toho má festival pripravené aj ďalšie novinky z programovej štruktúry i z ďalšej produkcie.

Írska pesničkárka Róisín Murphy bola deväť rokov súčasťou dua Moloko, ktoré sa v 2003 rozpadlo. Po rozpade sa vydala na sólovú dráhu, počas ktorej vydala štyri albumy, ten posledný Take Her Up to Monto, by mal vyjsť v deň účinkovania na festivale Pohoda

Róisín Murphy – Ten Miles High

Aj britský producent DJ Shadow finišuje s prípravou vydania nového albumu, a jeho doska The Mountain Will Fall je naplánovaná na 24.júna. Spolu s ďalšími skladbami, medzi ktoré možno zaradí skladby z oceňovaného albumu Endtrouducing, ktorý sa dostal medzi 100 najlepších albumov všetkých čias. K ďalším ohláseným interpretom patrí islandský techno DJ BjarkiJana Kirschner a český hudobník David Koller.

DJ Shadow – Midnight In a Perfect World

Vôbec po prvýkrát uvedie Pohoda sériu hudobných workshopov Red Bull Music Academy, ktorá nahradí potulný Red Bull Tour Bus. Úlohou tohto stagu je podporovať kreativitu a vytvárať možnosti na netradičné spájanie hudobných myšlienok, čoho dôkazom je napríklad prepojenie Martina Valihoru s Katarziou, okrem toho tu vystúpi aj Josey Rebelle, Koreless, Sevdaliza, Never Sol a mnoho ďalších.

spot_img