8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
FestivalyNeobyčajné Hviezdne noci v Bytči

Neobyčajné Hviezdne noci v Bytči

HN-2017-web-slajder-v01b-2Hviezdne noci v Bytči vznikli v roku 2015 ako malá akcia dobrovoľníkov, ktorá mala priniesť viac kultúrneho vyžitia medzi svojich obyvateľov. Avšak o rok neskôr, kedy sa konal už druhý ročník, festival navštívilo viac ako 3000 návštevníkov nie len z Bytče, ale z celého Slovenska. Festival sa postupne rozrástol a získal si srdcia mnohých.

Aj napriek tomu, že sa tento rok návštevníci festivalu nestretnú v Bytčianskej synagóge, ako to bolo zvykom počas predchádzajúcich ročníkov, organizátori im to patrične vynahradia. Občianske združenie Filmový klub Bytča, ako hlavný organizátor festivalu nám ponúkne festival nie na jednom, ale rovno na šiestich miestach. Vďaka nim môžeme spoznať všetky zákutia Bytče. Po prvýkrát si budeme môcť vypočuť rockové koncerty pod holým nebom z open air stagu, tzv. stage Pod lipkami, ktorý sa bude nachádzať na historickom námestí. V bytčianskom Dome kultúry budú mať svoje miesto divadelné predstavenia. Tohto roku si nájdu svoj stage aj deti, kde si svoju kreativitu budú môcť zmerať v tvorivých dielňach, popritom si budú môcť pozrieť jedno z mnohých bábkových predstavení, ktoré sa v detskom stagi odohrajú. Celú atmosféru Hviezdnych nocí dokonale skrášli letné kino s veľkým plátnom na Bytčianskom zámku. Ďalším miestom, kde si budeme môcť vychutnať dobrý film, či koncert bude Sobášny palác. Pre malé akustické koncertíky je pripravená kaviareň Vitalkafé.

Hviezdne noci Bytča – short documentary 2016

Počas týchto štyroch dní nebude núdza ani o hudbu. Hviezdne noci hudobne doplnia  slovenské kapely z alternatívnej scény. Indie folkový spevák Chris Ellys, ktorý vystúpi so svojou akustickou gitarou, sólista Tomáš Gregor, štvorčlenná indie rocková kapela Dave Brannigan. Na pódium Hviezdnych nocí sa vráti The Ills, či kapela Venner. Nadšenci elektronickej hudby si prídu na svoje a dávku elektroniky prinesie BulpJimmy Pé. Návštevníkov festivalu roztancuje a rozospieva aj známa prešovská kapela Chiki Liki Tu-a. Z Prešova sa tam rozozvučí kapela The Void, ale aj psycho-thriller hudba od kapely Fúzy Múzy. Na festivale nebude chýbať ani indie rocková kapela Elections in the deaftown z Považskej Bystrice, či hudba momentu Longital a mnoho ďalších, ktorí svojou tvorbou spríjemnia tieto neobyčajné Hviezdne noci v Bytči.

Chris Ellys – Yesterday

spot_img