8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyNouvelle Prague 2017 láka na Vyšehrad aj grónsku pesničkárku

Nouvelle Prague 2017 láka na Vyšehrad aj grónsku pesničkárku

Medzinárodný showcase festival opäť predstaví zaujímavé mená a talentovaných interpretov. Tohtoročný Nouvelle Prague (3. a 4. novembra) bude zameraný na vyšehradský priestor. Ponúkame vám výber tých najzaujímavejších koncertov.

Nive and The Deer Children – Hneď prvé meno z nášho zoznamu nepatrí do strednej Európy a celkovo to bude mať zo všetkých účinkujúcich na Nouvelle Prague najďalej. Z Grónska zavíta pesničkárka, ktorá má korene Inukov, pôvodných obyvateľov tohto najväčšieho ostrova. V jej tvorbe sa ozýva ozvena škandinávskej hudby a mystická diaľava nekonečne zasnežených plání. Jej piesne sa pohybujú niekde medzi Björk a PJ Harvey. S islandskou interpretkou ju spája éterickosť a mystickosť, s Britkou aj meno producenta, keďže John Parish produkoval Nive Nielsen album Feet First. So svojou sprievodnou kapelou The Deer Children príde predstaviť pesničkársky folk, ktorý vôbec nie je jednostrannou záležitosťou, čo sa týka aranžmánov, ale má nádych psychedélie, dark country music či dream popu. Znie to skvelo a už len kvôli tomuto vystúpeniu sa oplatí prísť na festival.

Nive & The Deer Children – Tulugaq

Cari Cari – Dosť seversky znie aj toto duo, o ktorom by ste nikdy nehádali, že pochádza z Rakúska. Však na ich „globálny sound“ má veľký vplyv to, že striedavo žijú v Londýne, Hamburgu a Melbourne, rovnako aj to, že nechcú mať vytýčený iba jeden smer. Album Nothing s Older Than Yesterday je toho dôkazom.

Cari Cari – Nothing´s Older Than Yesterday

Tolstoys – Pohoda, Slnko Records, Grape, Billy Barman a najnovšie Lola Marsch. Za necelé dva roky existencie sa môže skupina Tolstoys popýšiť s týmito vystúpeniami a úspechmi. Skladateľka a speváčka Ela Tolstová má okolo seba šikovných hudobníkov, ktorí vedia spojiť éterickosť a nehu s dynamikou a s dôrazom na zaujímavú melodickú klenbu. Debutový album, ktorý bude už o chvíľu v obehu, predstavia aj v Prahe na vystúpení, ktoré bude určite rovnako pestré ako aj ich kostýmy.

Tolstoys – Agapé

Mïus – Sólový projekt maďarského producenta Gergely Álmosa prepája rôzne druhy umenia. Sugestívne videoklipy a skladby plné drobných motívov vypovedajú o súčasnej spoločnosti . Nestačí počúvať, nestačí pozerať, treba mať oči aj uši otvorené.

mïus – Walls

spot_img