8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyOd začiatku sa o ňu pokúšali, PJ Harvey získali až ako Pohoda

Od začiatku sa o ňu pokúšali, PJ Harvey získali až ako Pohoda

Pohoda-viz-poster

Už nie Bažant Pohoda, ale oddnes iba Pohoda. Aj tak nášmu najväčšiemu letnému festivalu novinári a sympatiznati inak nepovedali. Po štrnástich rokoch spolupráce sa cesty pivovaru Heineken a Pohody rozchádzajú. Festival chce pokračovať v nasadenom svetovom trende nepoužívania partnerov vo svojich názvoch. Na verejnej tlačovej konferencii odhalili organizátori aj ďalších potvrdených interpretov.

Po Sigur Rós je ďalších headlinerom britská hudobníčka PJ Harvey, o ktorú sa Michal Kaščák usiloval prakticky od založenia svojho festivalu. O jej iskrivý vokál sa niekoľkokrát mohol oprieť Nick Cave patriaci k jej veľkým obdivovateľom. A či už prichádza PJ Harvey ako rocková alebo elektronická pesničkárka, vždy je originálna.

PJ Harvey – A Place Called Home

Tanečnú scénu na Pohode zastúpi stále populárne elektroswingový Parov Stelar a v súčasnosti jeden z najvyhľadávanejších britských producentov SPOR. Tanečné rytmy majú silno zakorenené aj  gypsy punková Gogol Bordello. K ďalším menám patrí fínska elektro rocková skupina K- X- P, hudobný slam poetrista Saul Williams, horror punk rapová dvojica HO9909, bluesoví experimentátori My Baby a nemecká electroclash legenda Chicks on Speed.

Chicks on Speed – Wordy Rappinghood

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok