8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyOFF Festival je aj prehliadkou poľskej scény

OFF Festival je aj prehliadkou poľskej scény

Monika_Brodka_Life_Festival_Oświęcim_2013_(4)

Do Katovíc sa nechodí iba spoznávať súčasnú alternatívnu scénu, ale i pre rozmanitý pôžitok, ktorý ponúka poľská hudba. Predstavujeme vám niekoľko mien, pri ktorých sa rozhodne pristavte.

Partia je legendárna varšavská rock and rollová skupina, ktorá sa nechala inšpirovať neskoršou britskou vlnou prezentovanou The Jam či The Smiths. Po jej rozpade sa líder Lesław rozhodol pokračovať v projekte Komety a v Katoviciach predstaví skladby z albumov Dziewczyny kontra chłopcy, Żoliborz – Mokotów, ktoré vznikli v čase pôsobenia v Partii.

Komety – Spotkajmy się pod koniec sierpnia

Súčasná poľská hudba je vo svete veľmi dobre prijímaná. Brodka je už medzinárodnou hviezdou, ktorá chodí od jedného festivalu k druhému a jej kreatívny prejav sme mohli obdivovať aj v Bratislave na festivale Waves. Žiadna monotónnosť, ale naopak pestré skladby, pri ktorých budete mať pocity úzkosti, strachu, melanchólie. Poľská speváčka Monika Brodka predstaví aj aktuálny album Clashes, ktorý je už štvrtým v poradí.  Ďalším aktuálnym menom bude 67,5 Minut Projekt, v ktorom sa stretol Poliak Piotr Zabrodzki a Švéd Macio MorettiNeuveriteľná energia plynúca z tohto dua zachytáva ľahkosť a univerzálnosť. Ako dokáže improvizácia byť počúvateľná aj širšou masou príde ukázať perkusionista Adam Gołębiewski. A bude to veľký tresk imaginácie zachytený niekde medzi jazzom a contemporary music. Jazzovú scénu príde zastúpiť klarinetista Wacław Zimpel, brilantný improvizátor a multiinštrumentalista Kuba Ziołek a poľský hip-hop legendárne zoskupenie Kaliber 44, ktoré produkuje psycho-rapový štýl, world music si návštevníci vychutnajú s Janusz Prusinowski Trio s ich originálnym kompozičným jazykom a undergroundovou lahôdkou bude ambientný black metalový projekt Mgla.
 
 
spot_img