8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyPetržalská baretka predstaví humornú tvorbu a vtipné texty

Petržalská baretka predstaví humornú tvorbu a vtipné texty

lojzo-narodky-vyrezFestival je zameraný na humornú tvorbu v textoch, hudbe, a na ich vtipnú interpretáciu v hudobnom žánri folk, country a trampská pieseň. Cieľom podujatia je podporiť skupiny a jednotlivcov v tejto hudobnej a literárnej oblasti a vytvoriť tradičné celoslovenské podujatie so spomienkou na tvorbu lídra skupiny LOJZO Mariana Kochanského.

Autorom tejto myšlienky je legendárna bratislavská kapela LOJZO, ktorá nad celou akciou prevzala patronát. Festival bude príležitosťou pre jednotlivcov a hudobné skupiny predstaviť vlastnú tvorbu, v ktorej preferujú zábavnú formu. Na Slovensku absentuje takáto prehliadka, literáti a hudobníci nemajú možnosť prezentovať sa tak, ako je to v iných umeleckých žánroch.

Lojzo – Učiteľka chémie

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BP3mRJ4q5KQ‘]


Aj z tohto dôvodu chcú organizátori festivalu poskytnúť autorom textov a poézie, kapelám a jednotlivcom (tzv. pesničkárom) príležitosť a možnosť odborného posúdenia a usmernenia ich tvorby a interpretácie na samostatnom celoslovenskom podujatí. Veríme, že celoslovenské podujatie zviditeľní tento druh literárnej tvorby, hudby a hudobnej zábavy, autorov textov a poézie, ale predovšetkým spestrí hudobný život na Slovensku.

Lojzo – Ticho po plešine

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=p_8AVxDuUyg‘]


Záver festivalu bude v štýle charakteristického a jedinečného Teplákového bálu  bude zároveň aj oslavou 32. narodenín hudobnej skupiny Lojzo.

(TS – KZP – redakčne skrátené)
spot_img