8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
FestivalyPohoda predstavila ďalšie mená – Black Pumas, Morcheeba, The Armed, Jockstrap

Pohoda predstavila ďalšie mená – Black Pumas, Morcheeba, The Armed, Jockstrap

Do line-upu Pohoda 2024 pribudli za ostatné dni nové medzinárodné mená. Trenčianske letisko si počas júla podmaní americká kapela Black Pumas, legendárna Morcheeba, milovníkov a milovníčky gitár potešia The Armed a alternatívny pop predvedú Jockstrap.

Americké duo Eric Burton a Adrian Quesada založili Black Pumas v roku 2017, no už teraz majú na konte 7 nominácií na ceny Grammy (vrátane nominácie za Najlepší album). Čerstvú nomináciu na Grammy získali pred pár dňami v kategórii Best Rock Perfomance. Ich skvelý debutový album Black Pumas ich vystrelil na hudobné výslnie v roku 2019 a stal sa najospevovanejším debutom za ostatné roky. Koncom októbra vydali očakávaný druhý album Chronicles of a Diamond, ktorým kapela potvrdila, že aj napriek skvelému debutu dokážu priniesť ďalšiu nahrávku, ktorá je vyšperkovaná k dokonalosti. Skvelý mix psychedelického soulu, R&B, jazz-funku a symfonického popu si budú môcť návštevníci a návštevníčky vychutnať v júli na letisku v Trenčíne.

Kultová britská skupina Morcheeba formovala zvuk nielen ostrovnej trip hopovej a downtempo hudobnej scény. Ich album Big Calm z roku 1998 sa radí medzi albumy, ktoré si musíte vypočuť a zároveň patrí medzi legendárne nahrávky, ktoré aj v dnešnej dobe znejú futuristicky. Ich najväčšie hity Rome Wasn’t Built in a Day, The Sea, Part of the Process, Trigger Hippie, ale aj veľa ďalších sú dnes už overenou klasikou po celom svete.

The Armed je punk rocková kapela z Detroitu. Ich albumy sú pravidelne zaraďované medzi najlepšie albumy vo výročných rebríčkoch. V lete 2023 predskakovali na koncertoch legendárnych Queens of the Stone Age. V klipe k ich songu Sport of Form hral hlavnú úlohu Iggy Pop. Pesnička Night City Aliens bola zaradená na oficiálny soundtrack k videohre Cyberpunk 2077. The Armed potešia všetkých návštevníkov a návštevníčky, ktorí majú radi mix punku, rocku, hardcore, noise a popu.

Britské duo Jockstrap patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v ostatných rokoch na hudobnej scéne zrodilo. Sofistikovaný zvuk a nepredvídateľná produkcia sú popretkávané jemným vokálom speváčky. Post-dubstep, alternatívny pop ale aj experimental sa miešajú v každom tracku tak, že nikdy neviete, čo očakávať a zároveň vám to príde vždy povedomé. Svoju tvorbu vyšperkovali do dokonalosti na debutovom albume I Love You Jennifer B. Za album boli nominovaní na prestížnu Mercury Prize 2023.

spot_img