8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
FestivalyPotvrdené špičkové interpretky - Bellita a Lia Pale

Potvrdené špičkové interpretky – Bellita a Lia Pale

bjdNa Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa sa predstavia hneď dve špičkové speváčky a pianistky. Z ďalekej Kuby pricestuje Bellita, zo susedného Rakúska sa predstaví Lia Pale. Hudobníčky tak doplnia už známych účinkujúcich ako Victor Wooten, Mike Stern, John Scofield, Hugh Masekela či Robert Cray. Festival sa uskutoční od 24. do 26. októbra v bratislavskej Inchebe a 23. októbra v Starej Tržnici.

Bellita je nielen jednou z najznámejších a najuznávanejších kubánskych jazzových pianistiek, navyše je vynikajúca speváčka, skladateľka a perkusionistka. Do Bratislavy pricestuje so skupinou Jazztumbatá a špeciálnym hosťom Glendou. Bellita y Jazztumbatá je fantastické fusion kvarteto, ktoré so svojou plnokrvnou oslavou afro-kubánskej hudby slávi úspechy na jazzových festivaloch po celom svete. Vo svojom originálnom repertoári má okrem jazzu aj funky a brazílsku hudbu s harmóniami a rytmickou štruktúrou kubánskej hudby.

Bellita & Jazztumbatá – Bellita’s Pilón live 2010


 

Lia Pale, rakúska pianistka, flautistka a speváčka, je v súčasnosti najvýraznejším mladým talentom jazzovej scény v susednom Rakúsku. K tradičnému jazzu táto hudobníčka pristupuje netradične, inšpiráciu nachádza aj v klasickej hudbe, pope a minimalizme.

Lia Pale – Road of No Return


 

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa tento rok oslavujú 40. výročie. Festival, ktorý sa stal stálicou na slovenskej hudobnej scéne a každoročne privíta tisícky fanúšikov, aj tento rok pozval do Bratislavy hviezdy svetovej jazzovej scény. Počas štvordňového festivalu sa od 23. do 26. októbrabratislavskej Inchebe a Starej Tržnici predstavia aj Mike Stern, Victor Wooten, Robert Cray, Hugh Masekela či John Scofield.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené)

spot_img