8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyPotvrdení ďalší dvaja interpreti - Hugh Masekela a Robert Cray

Potvrdení ďalší dvaja interpreti – Hugh Masekela a Robert Cray

untitledHugh Masekela, jeden z najlepších trubkárov a Robert Cray, americký bluesový spevák a gitarista s piatimi Grammy – aj takto bude vyzerať piatkový večer, 24. októbra, na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa 2014.

Robert Cray je jedným z najslávnejších aktívnych bluesmanov. V roku 2011 ho Blues Foundation inštaloval do prestížnej Blues Hall of Fame, jeho atraktívnosť potvrdzuje aj zoznam hudobníkov, s ktorými spolupracoval v štúdiu či koncertne – spomedzi mnohých aj Keith Richards, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan. Dlhý zoznam veľkých mien majú na konte aj hudobníci z Crayovej sprievodnej kapely – napríklad bubeník Les Falconer hrával s hviezdami ako Billy Preston, Toni Braxton, basgitarista Robert Cousins stál na pódiu vedľa Van Morrisona, B.B. Kinga.

Robert Cray –  Smoking Gun


 

Hugh Masekela, skladateľ, spevák a najmä hudobník, sa preslávil svojským štýlom hry na trúbku a krídlovku. Rodený Juhoafričan po príchode do New Yorku začal študoval pod vedením dvojice Louis Armstrong a Dizzy Gillespie, ktorí mu dopomohli etablovať svoj vlastný, originálny štýl, ktorý vychádza skôr z afrických než amerických tradícií. Juhoameričan, ktorý je na scéne už viac ako 50 rokov, vydal viac ako 40 sólových albumov, sa v Bratislave predstaví v sprievode piatich skvelých hudobníkov.

Hugh Masekela –  Stimela live Jazz Days 2013


 

Organizátori Jazzákov už zverejnili headlinerov ostatných festivalových dní. V sobotu, 25. októbra, sa na festivale predstaví John Scofield Trio a v nedeľu, 26. októbra, budú koncertovať Mike Stern a Victor Wooten.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené)

spot_img