8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
FestivalyPred lahôdkou jesennej jazzovej oslavy, bude košický koncert Mezzoforte

Pred lahôdkou jesennej jazzovej oslavy, bude košický koncert Mezzoforte

ODJF10-02Skutoční hudobní fajnšmekri si túto jeseň na Slovensku naozaj prídu na svoje! Už začiatkom októbra sa v Košiciach predstaví náš fenomenálny bubeník Martin Valihora na jednom pódiu s legendou MEZZOFORTE. O mesiac na to, začiatkom novembra bude zase v Bratislave zdieľať spoločné javisko s jazzovou ikonou Avishai Cohen Trio a americkou speváčkou Vivian Sessoms v rámci svojho ONE DAY JAZZ FESTIVALU.

Ak sa môžeme na Slovensku popýšiť skutočným domácim jazzovým fenoménom, jedným z nich je bez pochýb bubeník Martin Valihora, ktorý už roky dvíha úroveň slovenskej jazzovej scény nielen svojimi vlastnými vystúpeniami, ale i prostredníctvom koncertov svetových i domácich hviezd, ktoré sám organizuje. Inak tomu nie je ani túto jeseň. Už tento víkend sa totiž Martin predstaví na jednom pódiu v Košiciach po boku hudobnej legendy Mezzoforte.

Mezzoforte – Garden Party live 2007


 

Islandská fusion kapela Mezzoforte sa v októbri udomácni na dva dni v Košiciach. Prvý deň vystúpi v rámci Medzinárodného jazzového festivalu v klube GeS a na druhý deň má sólový koncert v tom istom klube. Islandská skupina Mezzoforte už viac ako 30 rokov prináša fanúšikom z celého sveta jedinečnú zmes jazzu a funku. Ich hit z roku 1983 Garden Party z nich urobil najznámejšiu jazzfunkovú ikonu v histórii. Touto skladbou zabodovali aj v popových hitparádach a získali si ohromujúci celosvetový úspech.

Mezzoforte – Drive live 2007


 

Práve táto legenda sa predstaví 4. a 5. októbra 2014 v klube GeS v Košiciach. Navyše aj s prekvapením – po oba dni bude hrať legendárnej formácii za bicími náš Martin Valihora, ktorý tak nahradí svojho chorého kolegu…

(TS – Soul for Show – redakčne skrátené)

spot_img