8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyPredstavujeme headlinerov OFF Festivalu 2016

Predstavujeme headlinerov OFF Festivalu 2016

OFFfestival

Hoci podujatie OFF Festival, ktoré sa uskutoční medzi 5. až 7. augustom v poľských Katoviciach nie je typickou prehliadkou headlinerov, predsa len tu vystúpi mnoho hviezd alternatívnej scény. Poďme si predstaviť niekoľko z nich.

Prednedávnom vystupoval ešte pod menom Antony Hegarty, ale po prijatí transgender osobnosti sa premenoval na Anohni a ešte viac zjemnil elektronické aranžmány, ktoré teraz idú až do snových rovín. Jeho nahrávka Hopelessness, ktorú predstaví aj na veľkom stagi, patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo tento rok vyšlo. Veľmi netrpezlivo sa čaká aj na album Ape In Pink Marble od americko-venezuelského pesničkára Devendra Banharta. Je to fenomén alternatívne scény, ktorý dokáže vykombinovať tie najoriginálnejšie témy. Takto by asi znel aj Manu Chao, keby hral dumavejším spôsobom.
Devandra Banhart – Carmensita

 

Devandra Banhart – Carmensita

Do Katovíc príde aj legendárny raper GZA, člen kultových Wu-Tang Clan. Podľa organizátorov predstavuje nielen človeka, ktorý prekračuje žánrové hranice, ale ich aj sám vytvára. Na jednej strane dokáže vyprodukovať tie naj – oldschoolovejšie beaty, a na druhej zase ozvláštniť produkciu spoluprácou s umelcami ako je Vangelis. Veľmi svojské je aj islandské trio GusGus z Reykjavíku kombinujúci trip-hop, techno, nu-jazz a house. A naživo je to sprevádzané rovnako bizarným tancom speváka Danéela Ágústa Haraldsa.

GusGus – Over

 

Každoročne je na OFFe zastúpená aj gitarová scéna, tento rok prídu napríklad shoegazingová americká kapela LUSH, ktorá sa po sedemnástich rokoch opäť dala dohromady, hviezda grungová skupina Mudhoney pomaličky siahajúca na tridsaťročnú existenciu a zástupcovia súčasného garážového zvuku The Kills tvorené speváčkou Alison Mosshartou a gitaristom Jamie Hincom. A nebol by to OFF, aby do dramaturgie nedal poriadnu temnotu – po Chelsea Wolfe, Oranssi Pazuzu, Sun O))) či Decapitated tu máme priekopníkov grindcore Napalm Death.

Napalm Death – When All Is Said And Done

spot_img