8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
FestivalySka a Reggae na Mighty Sounds 2015

Ska a Reggae na Mighty Sounds 2015

mighty_sounds_lineup_2015

Mighty Sounds bol pôvodne koncipovaný ako ska festival, ale už o ďalšie ročníky organizátori rozšírili jeho dramaturgiu ešte viac o punk, hardcore, oi a ďalšie subkultúrne žánre. Postupne sa tak vyprofiloval na jeden z najväčších európskych festivalov tejto hudby. Redakcia MusicPress vás v sérii článkov prevedie po jeho tohtoročnom programe – dnes si pozrieme prehľad tohtoročných reggae a ska formácii.

Medzi tie najzaujímavejšie mená môžeme spomenúť napríklad francúzsku 8°6 Crew kombinujúcu reggae so ska rytmami, Holanďanov Boss Capone s ich nesmierne pohodovou hudbou, Eastern Standard Time, ktorí do svojho rocksteady vnášajú jazzové vlohy a úplné rozbesnenie príde s bosnianskou kapelou Dubioza Kolektiv kombinujúca ska, hip – hop a balkánsku tvorbu.

Dubioza Kolektiv – No Escape

Temperamentom budú hviezdiť aj zástupcovia dvoch exotických krajín – Gypsy Ska Orquesta z Venezuely a Los De Abajo z Mexika. V programe sa predstavia ešte  Jaya The Cat, Passafire, Random Hand, Yellow Cap a jeden z headlinerov – jamajská reggae formácia Protoje & The Indignation.

Protoje & The Indignation – Hail Ras Tafari live 2014

Z domácich kapiel môžeme spomenúť veteránov Fast Food Orchestra, jazzovo naladených Green Smatroll, punkovejších Discoballs. Slovenskí zástupcovia budú pre tento ročník Medial Banana a Polemic.

 

spot_img