8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyThe Exploited sa do Piešťan vrátia - a spolu s nimi aj...

The Exploited sa do Piešťan vrátia – a spolu s nimi aj Stratovarius a Support Lesbiens

topfest1V rámci 12. ročníka rockového festivalu v Piešťanoch vystúpi už minulý rok ohlasovaná punková legenda The Exploited, potvrdená je aj fínska powermetalová stálica Stratovarius a fanúšikovia Inékafe sa môžu tešiť na ďalšiu veľkolepú oslavu – okrem ich európskeho megaturné sa predstavia aj na pódiu Topfestu, podobne ako skupiny Hex, Smola a hrušky, Korben Dallas, Zoči Voči a Support Lesbiens.

Keďže zdravotné problémy speváka The Exploited Wattie Buchana boli nakoniec väčšie ako manažment skupiny očakával a na Topfeste minulý rok nakoniec nevystúpili, fanúšikovia sa ich dočkajú toto leto – presne v duchu hesla „Punk’s Not Dead“, ktoré sprevádza skupinu po celú kariéru.

The Exploited –  Punk´s not dead live Sydney 2013


 

Okrem punkovej legendy na Slovensko znova zavíta aj populárna powermetalová formácia Stratovarius, ktorá je dobre známa nielen doma vo Fínsku, ale aj fanúšikom po celom kontinente. Ani slovenským priaznivcom tvrdšej muziky netreba energickú päticu zvlášť predstavovať. Skupina si meno urobila už v 90. rokoch, keď nadviazala na tvorbu legiend ako Helloween, Rage, Running Wild či Blind Guardian.

Stratovarius – Black Diamond


 

Fanúšikovia sa okrem toho môžu tešiť aj na ďalších domácich interpretov, medzi ktorých sa najnovšie zaradila aj 20 rokov oslavujúca skupina Inékafe, ale aj skupiny Hex, Smola a hrušky, Korben Dallas, Zoči Voči, alebo česká Support Lesbiens.

Support Lesbiens –  Love is Nonsense


 

Permanentky na Topfest 2015 sú aktuálne v ponuke za cenu 38 EUR exkluzívne v sieti Ticketportal. V predaji sú naďalej aj VIP permanentky zahŕňajúce občerstvenie, sedenie na tribúne, splachovacie WC a parkovanie na VIP parkovisku.

(TS – Ján Kakaščík – redakčne skrátené)

spot_img