8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
FestivalyThunder Fest – metalová búrka s čertovým kopytom na hrade Starý Jičín

Thunder Fest – metalová búrka s čertovým kopytom na hrade Starý Jičín

Thunder Fest
Thunder Fest 28.08.2021 – Hrad Starý Jičín

Zrúcaniny Hradu Starý Jičín sa stane dejiskom druhého ročníka Thunder Festu, ktorý sa uskutoční 28. augusta. Na festivale vystúpi jedenásť kapiel tvrdšieho razenia.

Hrad Starý Jičín bol postavený niekedy na prelome 12. a 13. storočia. Pôvodne slúžil ako ochrana Jantárového chodníka siahajúceho od Jadranu až po Baltické more. K opevneniu sa čoskoro pridružil aj iný život, kedy v okolí hradu začali vznikať malé dedinky. Ich obyvatelia si začali šepkať príbehy, z ktorých sa stali opradené mýty. Podľa nich sa hradnými chodbami prechádzala Biela pani a odtlačok svojho kopyta a hlavy tam zanechal čert.

Z legiend sa ešte na chvíľu vráťme k histórii hradu, v ktorom vládli viaceré panovnícke rody. Tie menili jeho charakter, ako aj prispievali k jeho rozvoju a bohužiaľ aj k jeho pádu. Majestátny hrad chradol až sa postupne z neho stala zrúcanina, ktorú sa podarilo len sčasti zrekonštruovať. K oživeniu prispievajú aj rôzne kultúrne podujatia a koncerty konajúce sa v hradných priestoroch.

Organizátori Thunder Festu tu už po druhý rok prinesú zaujímavé domáce mená tvrdšieho razenia, tentokrát prevažne z Moravsko-sliezskeho kraja: Terrordome (thrash-metal, PL), PostcardsFrom Arkham (Progressive post – rock, CZ), Made by Zero (metal, CZ), DMC (death – metal, CZ), Top Sekret (Grindcore, CZ), Emerald Shine (folk – metal, CZ), Black Adder (metal – hardcore, CZ), Deadkillers (thrash- metal, CZ), Blankvers (metal – metalcore, CZ), SPAM (punk – metal, CZ). Tohtoročným headlinerom budú death-thrash metalový Nahum.

Vstupenky sa dajú zakúpiť prostredníctvom SMS ticket.

spot_img