8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyTohtoročný Sziget s tými najaktuálnejšími interpretmi

Tohtoročný Sziget s tými najaktuálnejšími interpretmi

sziget_2016_flyerTohtoročný Sziget má skutočne hviezdy program. Veď mená ako Sia, David Guetta, Chvrches, The Lumineers, The Last Shadow Puppets či John Newman patria k prvej popovej lige.

K najaktuálnejším projektom, ktoré vystúpia v Budapešti, patrí austrálska pesničkárka Sia Furler, ktorá sa preslávila kontroverznými videoklipmi s iba dvanásťročnou tanečnicou Maddie Zigler.

Sia – Cheap Thrills

Na festivale predstaví aktuálny album This Is Acting, ktorý vzbudil protichodné reakcie. Americká formácia The Lumineers nadväzuje na folkovú revivalovú vlnu a je odpoveďou na britských Mumford & Sons. Na svojom konte majú dva albumy, pričom ten posledný – Cleopatra, vydali len pred mesiacom. Americko – britské kvarteto The Last Shadow Puppets ohúrilo hudobnú scénu svojím netradičným barokovým popom, ktoré je akýmsi modifikovaným Artic Monkeys. V apríli vydávajú dosku Everything You´ve Come to Expect, s ktorou mieria na Sziget festival.

The Last Shadow Puppuets – Aviation

Organizátori festivalu potvrdili aj tieto mená Noel Gallagher’s High Flying Birds, Excision, Crystal Castles, Jake Bugg, Molotov, Travis Scott, JAINAuroraDJ DyroOscar and the Wolf, Tourist, Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs či Fidlar. 

 

spot_img