8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyWaves festival v Bratislave ovládnu svieže mená zo zahraničia

Waves festival v Bratislave ovládnu svieže mená zo zahraničia

waves_bratislava_0_0

Už o necelý týždeň Bratislava ožije mestským klubovým festivalom Waves. Prinesie aj veľa zvučných mien zo zahraničia. Hneď v piatok, 1. októbra sa o úvod festivalu postará britský producent, spevák a rapper Mike Skinner.

Na Slovensko zavíta už druhýkrát. V roku 2008 sme ho mohli vidieť na festivale Pohoda s jeho projektom The Streets. Prinesie originálny DJ set, ktorý bude zmesou hip-hopu, housu, grimu, drum n’bassu a to všetko obzvlášni vlastnými remixami. Z Veľkej Británie pochádza aj ďalšie meno – Todd Dorigo, ktorý kombinuje hudbu zo 60-tych rokov so súčastnými melódiami. Určite predvedie energické vystúpenie, ktoré všetkých roztancuje.

Mike Skinner – You Better Be

Na Slovensku sa producentke, rapperke a speváčke Adi UlmanskyIzraela asi páči, lebo tento rok tu vystúpi už druhýkrát. Zaujme vás už na prvý pohľad – upútajú hlavne jej sivo-modré vlasy. Jej hudba je rôznorodá. Mieša techno s melancholickými melódiami a pridáva jej príjemný hlas. Predstaví sa aj jej kolegyňa z Izraelu, rovnako zaujímavá speváčka Ella Ronen. Tohtoročný Waves festival sa špecializuje sa interprétov z baltickej časti Európy, teda z Estónska, Litvy a Lotyšska.Estónka príde napríklad rocková kapela Elephants from Neptunes. Litvu bude zastupovať pesničkárka Alina Orlová, ich najlepšia rocková kapela Colours of Bubbles, multižánrový producent Jurgis Did a ďalší. Alise Joste a indie rocková kapela Laika Suns predvedú, ako sa robí hudba v Lotyšsku.

Colours of Bubbles – Cut It Out

Na zozname je aj viacero mien z Rakúska. Napríklad zoskupenie Leyya prinesie dávku pohodovej tanečnej hudby. Na naozaj chytľavé beaty sa môžeme tešit od producenta Colorstrum. Tento projekt si vytvoril, lebo kvôli zraneniu ruky musel ukončiť svoju kariéru jazzového hudobníka. Dnes patrí k jedným z najaktívnejších rakúskych hudobníkov. Zoskupenie Gasmac Gilmore sa síce tvári, že je z Rakúska, ale členmi sú okrem Rakušanov aj Nemci, UkrajinciAmeričania. Prinesú temné metalové riffy. Hviezdiť bude určite aj dvojica Joy Wellboy s Belgicka, známa najlepšími živými vystúpeniami. Ako má elektro dunieť a blikať ukáže kapela z Francúzska Näo. Z Holandska príde zohrané avant-popové duo Howling Owl. Z mesta techna Tromsø (Nórsko) príde Boska. Má na konte päť EP a inšpiruje sa UK elektronikou. Veľmi príjemnú elektorniku si budete môcť vypočut v podaní talinského priducenta Godblesscomputers. Na festivale bude mať zastúpenie aj Macedónsko a to v podobe kapely Foolish Green. Spievajú po macedónsky aj po anglicky.

Howling Owl – NommNommTV

Samozrejme, line-up obasahuje oveľa viac zaujímavých mien. Na svoje si príde vyznávač každého hudobného žánru. Myslím, že najväčším problémom návštevníka Waves festivalu bude rozhodovanie sa, na ktorý koncert ísť skôr.

 

spot_img