8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
FotoreportyAnti Nowhere League sa pridali ku gratulantom v Randali

Anti Nowhere League sa pridali ku gratulantom v Randali

Raptor 04; Grobiani; Anti Nowhere League – 15.04.2011, Randal klub, Bratislava

Päť rokov je na rockový klub na Slovensku veľa. Veď mnoho z nich sa zdalo byť nemenných a stálych, ale z rôznych  príčin (hlavne byrokratických) nevydržali.

Randal má veľa fanúšikov, priaznivcov, ale aj neprajníkov. Okolnosti sú rôzne a nie je tu ani miesto, aby sme analyzovali ich príčiny. Fakt, ktorý ale nemôže nikto poprieť je, že v klube vystupovali také skupiny ako UK Subs, Far From Finished, 999, The Carburetors, SHAM69, Agnostic Front a fúra ďalších.

Po tejto dvojdňovej oslave sa k nim pridala ďalšia legenda punku – Anti Nowhere League. Tí patrili v osemdesiatych rokoch k hlavnej punk rockovej línie. Týmto osemdesiatkovým zvukom sú dodnes poznačený, čo nie je vôbec na škodu.

Štart s hitom I hate people potvrdil stredne rýchlu jazdu s komunikačnými prestávkami. Skoro všetky najväčšie hity vystrieľali v prvej tretine. Nevadilo to, lebo majú tak široký repertoár, že nenudili až do konca. Spevák Animal je  naozaj zviera, rokmi možno „vypelichaný“ ale so zachovalým temperamentom a charizmou. Bol svojou vernou kópiou. Tie isté gestá, tá istá mimika, ten istý imidž. Očný kontakt striedal s komunikáciou, ktorá vyzerala, akoby ju adresoval sebe.

Predkapely potvrdili slávnostnú chvíľku. Raptor 04 to mali ťažšie, lebo pre úvodný nezáujem hrali pred pár ľuďmi. Grobiani už pred správnou atmosférou posielali gratulácie klubu medzi pesničkami. Mnohé už s hitovými ambíciami. Melodické, razantné, zábavné.  Sľubovaná after party neprebehla na parkete, ale na bare s juboxom.

 

 

spot_img