8.6 C
Slovakia
sobota, 26 novembra, 2022
spot_img

Tusté Baletky – Café Hipsteryon

Senická chudobná kapela počas siedmich rokov svojej existencie stihla vydať dve EPčka. Obe priniesli na hudobnú scénu niečo nezvyčajné, „hnusné a chléfové”. Avšak nenájdeme na nich fučiarsku sexiu, ktorá je pre kapelu príznačná. Ale tomu je koniec, pretože „prečo by si nemohli trúbiť, veď už aj dámam sa ich trúbenie lúbí”.

Záchranári veľkých tiel nabrali šošovicu a usilovne skomponovali fanfáry. Poslucháčov pozývajú na dvanásť chodové menu do novootvoreného Café Hipsteryon. Zopár chodov z menúčka však už môže byť pokazených, keďže siahajú niekoľko rokov do histórie. Na albume tak nájdeme aj staršie piesne ako napríklad ódu na rodné mesto kapely Mesto snú, ktorá svetlo sveta uzrela už v roku 2017.

Skrz album nám Tusté Baletky rozpovedia nezvyčajné životné príbehy. Elaborovanejšie texty však nečakajte – nie je to ich šálka limonády. Tematickú aj rytmickú rôznorodosť albumu by sme mohli prirovnať k náladovosti psa, či k pestrej ponuke škaredých áut.

Definovať žáner Tustých Baletiek nie je také jednoduché. Aj keď na druhej strane, nie je to zase nič zložité. Ich žáner však môže mať rôzne pomenovania. Niekto by to nazval kanál, iný zase hnus. Ja si však dovolím tvrdiť, že ide o country s jemnou nevkusnou záľubou v hnoji, ktorý dodáva rapovej zložke a dychovými nástrojmi špecifický zvuk. A vďaka nemu všetci poslucháči vedia, že nosič môžu radšej ihneď vypnúť.

Café Hipsteryon je však album taký, aký tvorcovia chceli, aby bol. A ja vravím: konečne!

,,Páni a panvice, dnešným večerom v Café Hipsteryon Vás budú sprevádzať:

V rytmickej sexii…

Duňáky-gumáky – Professor Peters!

Duňáky-basáky – Sergio Bajéz!

Vo fučiarskej sexii…

Trubač saxuel – Mauro Santos!

Trubač cantante – Jeronimo Corrida!

V pazukárskej sexii…

Pazvukito guitarero – Branislav Inžinier!

Pazvukito loco – Ivan Kostra.

Vážení priatelia, TUSTÉ BALETKY!”

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Prsteň Nibelungov ako suita v Slovenskej Filharmónii

Prsteň Nibelungov alebo Nibelungov prsteň bez slov. Slovenská filharmónia uvedie na štvrtkovom (24. novembra) a piatkovom (25. novembra) koncerte suitu slávneho diela Richarda Wagnera v aranžérskom...