8.6 C
Slovakia
streda, 21 októbra, 2020
Home Súťaže SÚŤAŽ O VSTUPENKY na koncert The Klezmatics v Starej Tržnici

SÚŤAŽ O VSTUPENKY na koncert The Klezmatics v Starej Tržnici

The Klezmatics

Americká skupina The Klezmatics, leganda klezmeru, zahrá 14. marca v bratislavskom Ateliéri Babylon. Máme pre našich čitateľov 2×2 vstupenky.

Hudobný žáner klezmer sa začal rýchlo vyvíjať po druhej svetovej vojne, kedy do seba implementoval prvky z jazzu a swingu. V USA sa židovskí migranti opäť obracali k jeho počiatkom, ktoré majú korene vo Východnej Európe. Táto autentická aj moderná podoba sa dodnes prelína a The Klezmatics sú predstaviteľmi poslednej vlny, ktorá využíva oba smery. Koncert americkej skupiny The Klezmatics sa uskutoční 14. marca v bratislavskej Starej tržnici. Lístky sa dajú zakúpiť u Dr. Horáka.


 

Žrebujeme 13 marca 2017!

Súťažná otázka znie :

Ktorá newyorská štvrť stála za zrodom skupiny

The Klezmatics?


[contact-form-7 404 "Not Found"]


 

The Klezmatics

VYBERÁME

Gin Wigmore verí zodpovedným lídrom

Novozélandská speváčka Gin Wigmore zverejnila svoj najnovší singel H B I C (Head Bitch In Charge), ktorým sa pripomenula po dvoch rokoch od...

Duhan & Max the Sax

Blízky spolupracovník Parova Stelara, saxofonista Max the Sax, sa spojil so slovenským producentom Duhanom, aby spoločne nahrali track Ask the Dust.

Space Cats debutujú

Trio Space Cats, ktoré tvorí bubeník Ľuboš Ambrozai, basgitarista Miloš Bulík a hráč na syntetizátory Julián Ratica, vydáva svoj debut u Deadred, na ktorom...

Ako rozkladajúca sa mŕtvola…Atramentus

Mŕtvolný pach a hniloba zavanul z kanadského Quebecu, odkiaľ pochádza doom funeral metalová Atramentus (členovia kapiel Chthe'ilist, Funebrarum, Gevurah), ktorá predstavila svoj debut Stygian.

Byron The Aquarius križuje jazz s deep housom, vychválil ho samotný Jeff Mills

Jeff Mills si vybral ďalšieho šikovného hudobníka, ktorý by mal nanovo definovať zvuk Axis Records. Byron The...