Workshop: Ako písať hudobný text

Workshop: ako pisat hudobny textAko písať hudobný textVybrať si najprv hudbu alebo písať text „do ticha“? Ako to napísať, aby si neznel tuctovo? Čo je dôležité pri písaní textu, keď ho chceš zvládať aj naživo? Prečo to nejde bez „punchlines“?
Tono S. je považovaný za jedného z najschopnejších textárov na slovenskej rapovej scéne. Za sebou má cca 18 rokov písania, nahrávania a živého rapu. Na kurze ti odovzdá svoje skúsenosti a názorne predvedie techniky písania. Ty si to, samozrejme, vyskúšaš tiež. Na mieste bude okrem kvalitných riadkov aj mikrofón a gramec, takže bude všetko naozaj autentické.

Ako pisat hudobny text Vlado Jancek

Vlado Janček je autorom textov pre slovenské kapely Saténové ruky, Le Payaco a Neuropa. Okrem toho napísal dvojicu kultových a dnes beznádejne vypredaných básnických zbierok Motýľov a Kocúrov, píše divadelné a rozhlasové hry a príležitostne prebásňuje z angličtiny a maďarčiny.

Jeho workshop bude zameraný na uvedomovanie si hudobnosti slova, na previazanie textu s hudobnou a rytmickou zložkou pesničky, na výber originálnej témy aj na originalitu spracovania zvolenej témy textu aj na to, aby text vyznieval v prejave interpreta prirodzene a nenásilne.

Možno predchádzajúce slová vyznievajú príliť seriózne, ale nenechajte sa odradiť. Pracovnými metódami Vladovho workshopu sú hra, experimentovanie a tímová robota. Očakáva sa, že tam bude kopa zábavy a že každý si odtiaľ po skončení odnesie minimálne jeden vlastný dobrý pesničkový text.

 


O vstupenky zažiadajte na adrese:

info (a) mpproduction.eu

 Ďakujeme a tešíme sa na Vás

 


projekt vznikol vďaka podpore:

Musicpress.sk | SOZA | Music Press Production | Fond na podporu umenia

partneri