8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
FestivalyAngelic Upstarts verzus Restarts

Angelic Upstarts verzus Restarts

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Stále sú tu a hrajú to, čo na začiatku. Street punk s nezameniteľným prejavom. To sú Angelic Upstarts.Samozrejme, za ten čas sa ich zvuk mierne upravil a zjemnil, rovnako sa vylepšilo aj ich hudobné umenie, ale témami sú stále vo svojich koreňoch. Spojenectvo medzi pankáčmi a skinheadmi, brojenie proti fašistom a rasistom a sociálne témy. Ich ľavicové zmýšľanie je kontroverzné, ale aj úprimné. Skladby ako Solidarity či Last Night Another Soldier boli kronikou Veľkej Británie a robotníckeho hnutia, odborov, pouličných gangov, bojom proti fašistom a anti-sociálnej politike Margaret Thatcher. Hrávajú iba sporadicky a vždy v pozícii headlinerov. Inak tomu nebude ani na Pod Parou.

Angelic Upstarts

žáner: street punk / oi punk / punk

kde ich zažijete: Pod Parou

Angelic Upstarts – Soldier

Vznikli o takmer dvadsať rokov neskôr a spája, ale s Angelic Upstarts ich spája priamočiarosť a podobné politické  názory. Vedia napísať dobrý punkový hit, ale v ich prípade ide aj o obsah. Rýchle bubenícke nástupy, gitary s ostrým zvukom a do toho štekajúci vokál tvorí základ piesní skupiny Restarts. Rýchle a úderné. Bez zbytočných sól. Debutový album Slumword je ikonickou záležitosťou a dobrým návodom začínajúcim kapelám, ako robiť nekompromisný punk rock 21. storočia.

Restarts

žáner: street punk / punk

kde ich zažijete: Pod Parou

The Restarts – Backwards

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok