8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyAzalia Banks vs Kelis

Azalia Banks vs Kelis

pohoda-festival-logoSlovenský muližánrový festival Bažant Pohoda každoročne stavia svoj program na zaujímavých zahraničných interpretoch. Organizátori pozývajú invenčných umelcov, ktorý zmenili tvár súčasnej populárnej hudby. Naša redakcia pre vás pripravila sériu článkov o najväčších hviezdach tohto ročníka. Pozrieme sa na tvorbu vždy dvoch interpretov a na ich spoločné znaky. Čo spája a rozdeľuje tieto veľké hudobné mená?

 

 


Profil interpreta Azalia Banks

Azalia Banks je ešte stále dozrievajúci hudobný objav. Pred dvomi rokmi zažiarila singlom 212, v ktorom bola neuveriteľne rytmicky prirodzená. Jej dospievanie bolo poznačené tvrdými podmienkami new yorského Harlemu a už od 14 rokov sa musela sama predierať životom.

Azalia Banks – Liqourice


 

No dokázala sa vypracovať na v súčasnosti jednu z najžiadanejších mladých speváčiek. Do hip hopu priniesla nový svieži hlas, v ktorom je frázovanie rovnako dôležité, ako samotná výpoveď.

Azalia Banks – 1991

 

Hudobný vplyv: hip hop

Prelomový album/ Odporúčaný album: 1991

Odporúčané piesne: 1991 (1991); Liqourice (1991)


Kelis Rogers, vystupujúca pod menom Kelis, sa prediera súčasnou džunglou hudobných trendov a sama vytvára vyšlapané cestičky do hustejších neosoulových porastov. Pri jej skladbách nie je r ´b iba sexuálnym podtónom, ale žánrovo fungujúcim pendantom, obracajúc sa na korene funky hudby.

Kelis – Acapella

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=N3JFwd1bk4Q‘]

Hudobný vplyv: hip hop / r´n´b / funk /

Prelomový album/ Odporúčaný album: Tasty (2003)

Odporúčané piesne: Trick Me (Tasty); Protect my Heart (Tasty)


Čo ich spája a rozdeľuje

Piesne Azalie Banks sú surovšie a živočíšnejšie, kým tvorba Kelis sa zdá byť premyslenejšia v aranžmánoch. Najsilnejšia zbraň Azalie je frázovanie a plynulosť prechodu z hip hopovej deklamácie do popového spevu. Obe slečny sú na javisku neprehliadnuteľné a ich zmyselný tanec, môže miestami odrádzať od ich hudobnej tvorby.

| autor: MusicPress

spot_img