8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyFM4 Frequency Festival - skvelý program v unikátnom dvoj areáli

FM4 Frequency Festival – skvelý program v unikátnom dvoj areáli

downloadSnoop Dogg, Lilly Allen, Placebo, Queens of the Stone Age, The Kooks, Jimmy Eat World, Blink 182, Travis, Babyshambles, Skrillex… A to všetko za jeden lístok? A necelých 150 km od Bratislavy? Áno, a k tomu desiatky ďalších svetových i domácich interpretov.

Taký je tohtoročný lineup FM4 Frequency Festivalu, ktorý sa v dňoch 14.-16.8.2014 bude konať v rakúskom meste Sankt Pölten. Festival sa koná v časti Green Park v centre mesta a je rozdelený na dve zóny – Day Park a Night Park – ktoré sa nachádzajú neďaleko od seba.

FM4 Frequency Festival – aftermovie 2013


 

Denná zóna ponúka koncerty rockových a alternatívnych interpretov, kým nočná časť sa orientuje skôr na elektronickú hudbu – zábava sa tu začína až večer a vrcholí v skorých ranných hodinách. Areál okrem hudby a zábavy ponúka aj množstvo zelene, brehy rieky Traisen na príjemné vylihovanie a krásne jazero, v ktorom sa dá kúpať.

FM4 Frequency Festival 2013 – Outtakes


 

Skvelou ekologickou vychytávkou, ktorá je od svojho zavedenia v roku 2011 braná ako veľmi prínosná, je tzv. Green Stage. Pointou je šíriť osvetu ohľadom životného prostredia, a aktívne do jeho ochrany zapájať aj účastníkov festivalu. Zbieranie použitých plechoviek, hádzanie odpadu do vyhradených kontajnerov za účelom recyklácie, alebo zálohovací systém na poháre sa realizuje s pomocou sponzora Zipfer, ktorý bol zároveň spolutvorcom nápadu. Celý koncept sa stretol s veľkým úspechom, napríklad za minulý ročník sa takýmto spôsobom vyzbieralo približne 200 000 plechoviek.

FM4 Frequency Festival – Videotagebuch 2013


 

Ďalším skvelým nápadom je aj ekologický prístup k stanovaniu – na festivale je vytvorená oblasť zvaná Green Camping Area, dostupná pre vopred rezervovaných účastníkov, ktorí si po celodennom koncertnom hluku chcú v noci oddýchnuť v špeciálne vyhradenej tichšej časti. Je tam samozrejme tiež prísne zakázané rozhadzovať akékoľvek odpadky a previnilci budú okamžite vykázaní do normálneho stanovacieho areálu s bežným festivalovým hlukom a špinou.

FM4 Frequency Festival – TV spot 2014


 

Existuje aj možnosť na spôsob hotelovej izby si pohodlne prenajať už postavený stan – stačí si priniesť len spacák. Ide o zabezpečenú oblasť pod dohľadom ochrankárov, s vlastným barom, hojdacími sieťami, wifi pripojením a sixpackom piva na uvítanie zadarmo. Lístky na festival vrátane typu VIP sú u nás dostupné v sieťach Eventim.

| autor: Anna Raitl
spot_img