8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyJeden z najväčších európskych festivalov oslavuje desiate výročie - poznáme jeho rozpis

Jeden z najväčších európskych festivalov oslavuje desiate výročie – poznáme jeho rozpis

novarock-teaseJeden z najväčších európskych hudobných festivalov Nova Rock oslavuje desiate narodeniny. Pre Slovákov aj Čechov to je jedinečná šanca zažiť skupiny, ktoré k nám bežne nechodia, alebo asi ani nikdy neprídu. Organizátori už zverejnili aj rozpis kapiel podľa jednotlivých dní, viac informácií v článku. Festival Nova Rock sa uskutoční medzi 13. až 15. júnom v areáli Pannonia Fields. Kyvadlová doprava bude chodiť z Bratislavy,  viac informácií nájdete aj na slovenskom FB profile festivalu Nova Rock.


Piatok – 13.06.2014

Úvodný piatkový deň festivalu sľubuje adrenalínovú jazdu s thrash metalovou legendou Slayer, ale aj metalovú paródiu so Steal Panthers. O dosť vážnejšie interpretuje extrémnu metalovú muziku Sepultura, ktorá vnáša do svojej tvorby aj world music nádych. Zaspomínať si na začiatok milénia prídu dobovo obľúbení Crazy Town a Limp Bizkit, ktorí ešte nepovedali posledné slovo.

Limp Bizkit – My way


 

Žáner nu metalu v popularite nahradil metal core, ktorí odprezentujú Bring Me The Horizon. Okrem toho sa môžu návštevníci festivalu tešiť aj na stoner rock s Black Stone Cherry a na spanilú rock and rollovú šou dánskych drakov Volbeat. Headlinerom prvého hracieho dňa budú The Prodigy, ktorých môžete vidieť x krát a stále vás niečim šokujú a prekvapia.

The Prodigy – Firestarter


 

Sobota – 14.06.2014

Železná panna predvedie metal v jeho najlepších kreáciách a ponúkne hlas Bruce Dickinsona, ktorý je jedným z najpohyblivejším frontmanov. Koncerty Iron Maiden sú magické, keď hudobníci využívajú každučký priestor z veľkého javiska. A na Nova Rock určite príde aj Eddy, s ktorým zvádza skupina večný boj už viac ako tridsať rokov.

Iron Maiden – The Number of the Beast live 2008


 

Tanečnejšiu festivalovú podobu prinesie populárna nemecká formácia Seed, ktorá mieša reggae s popovým zvukom a na svoje si prídu aj priaznivci alternatívneho rocku s Mando Diao. Okrem toho ponúkne sobotňajší deň aj thrashovú katarziu s Anthrax, vikingské témy s Amon Amarth, metalovú symfoniku s Trivium a mladícku dravosť so Sunrise Avenue. A na záver čerešnička na torte – špeciálna šou nestarnúceho plavčíka a speváka Davida Hasselhoffa.

David Hasselhoff – Hooked On a Feeling live 1997


 

Nedeľa – 15.06.2014

Posledný festivalový deň sa bude venovať aj punk rocku v jeho najrozličnejších podobách – zaujímavý bude pomyselný generačný súboj amerického pop punku / neo punku The Off Spring a Bad Religion, ako aj pravá írska veselica s Dropkick Murphys.

Bad Religion – True North


 

Okrem toho sa predstaví aj Soundgarden so svojou grungovou melanchóliou, populárny Avenged Sevenfold, Arch Enemy s novou speváčkou, progresívni austrálski metalisti Karnivool, ako aj Rob Zombie, ktorý svoje režisérske filmové umenie pridáva aj do svojich koncertov. Predzvesťou vrcholu Nova Rocku bude vystúpenie Black Label Society, v ktorom sa predstaví Zakk Wylde, dvorný gitarista Ozzy Osbourne. Vrcholom desiateho ročníka Nova Rocku bude legenda všetkých legiend, samotný pán temnoty a postrach všetkých netopierov – Ozzy Osbourne a Black Sabbath.

Black Sabbath – Paranoid

http://www.youtube.com/watch?v=NZyVZFJGX5g


 

Festival Nova Rock sa uskutoční medzi 13. až 15. júnom v areáli Pannonia Fields. Kyvadlová doprava bude chodiť z Bratislavy,  viac informácií nájdete aj na slovenskom FB profile festivalu Nova Rock.

| autor: Daniel

spot_img