8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
FestivalyBlack sun Empire verzus Hybrid Minds

Black sun Empire verzus Hybrid Minds

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Holandské trio Black Sun Empire je známou stálicou drum and bassovej scény, no ich tvorba presahuje tento žáner. Rytmické štruktúry sú načechrané temnou harmóniou neorofunku a agresívnymi akcentmi techstepu. Svoje korene v deväťdesiatych rokoch nezaprú ani počiatočnými výletmi do techno music, ktorý postupne nahradil drum and bass. Od začiatku sa chceli sústrediť aj na štúdiovú tvorbu a šesť albumov im dáva veľkú slobodu pri tvorbe koncertnej dramaturgie. Dôraz na vokál a frenetické výkriky, agresívne dropy striedané melodickými pasážami, to sú charakteristické prvky ich tvorby.

Black Sun Empire

žáner: dnb / dubstep

kde ich zažijete: Trident Festival

Black Sun Empire – Swarm

Hybrid Minds

žáner: dnb / dubstep

kde ich zažijete: Trident Festival

Britské duo Hybrid Minds patrí k mladším zástupcom D’n’B, ktorý elegantne kľukatia do ďalších štýlov. Základom v ich tvorbe je rytmus miešajúci sa s trip hopom, soulom, RnB, čo vyjadruje už ich názov hybrid. Majú jemnejšiu motoriku než BSE, ale s holandskou legendou ich spája dôraz na kvalitný a atmosférický vokál. Rovnako zaujme priaznivcov Massive Attack, keď by chceli tancovať, ale aj fanúšikov Bad Company, ktorí by si chceli viac oddýchnuť.

Hybrid Minds – Lost

spot_img