8.6 C
Slovakia
piatok, 8 decembra, 2023
spot_img
FestivalyBonobo verzus Little Dragon

Bonobo verzus Little Dragon

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Slovo bonobo znamená primát a názov tohto projektu súvisí s tým, že Simon Green alias Bonobo má prednostné postavenie v hudobnom štýle nazvanom downtempo. Vraví sa, že jeho hudba je bránou pre tých, ktorí začínajú objavovať elektroniku. Ak začnete s Bonobom, tak je viac než možné, že sa vás hudobný vkus bude uberať dobrým smerom. Bonobo sa cíti dobre v prítomnosti talentovaných speváčok, ktorým pridáva ambientnú atmosféru a nu jazzovú náladu. Na spolupráce si vyberá neokukané tváre a netradičné hlasy. Jednou z nich je aj Szjerdene Mulcare, s ktorou vystúpi na Szigete.

Bonobo

žáner: downtempo / electro / nu jazz

kde ho zažijete: SZIGET Festival

Bonobo – Transits

S downtempom majú skúsenosť aj Švédi Little Dragon. V roku 2008 vystúpili v programe festivalu Wilsonic, kde figuroval aj Bonobo. Vtedy ešte ako mainstreamom nepobozkaný klenot. Dnes sú v úlohe headlinerov (viď. Pohoda) a ich fanúšikovia sa dohadujú, ktorá etapa im najviac slušala. Na javisku sa môžu objaviť viaceré ich podoby: melancholicko-akustická, tanečno synthpopová, priamočiaro-hitová. Podľa mnohých ide o jednu z najzaujímavejších súčasných elektronických kapiel.

Little Dragon

žáner: downtempo / trip-hop / dream pop

kde ich zažijete: SZIGET Festival

Little Dragon – Crystalfilm

Predchádzajúci článok
Ďalší článok