8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyBratislavský a Bánskoštiavnicky urbanizačný festival pozná interpretov svojich afterparties

Bratislavský a Bánskoštiavnicky urbanizačný festival pozná interpretov svojich afterparties

BACB logo smallMestské festivaly BA City Beats a BS City Beats, ktoré sa budú konať paralelne 20. a 21. júna v Bratislave a Banskej Štiavnici, ponúknu pestrý hudobný program do skorých raňajších hodín. Ich organizátori pripravujú až šesť afterparties, ktoré sa začnú vždy po ukončení diania v hlavných dejiskách festivalov, teda na Pláži pod Ufom a štiavnickom amfiteátri. V Bratislave budú následné afterparties hostiť klub LOFT!, v Banskej Štiavnici sa bude až do rána žiť v čajovniKlopačka a Art Cafe.

V hlavnom meste Slovenska sa návštevníci môžu tešiť na drum&bassový set od L Plusa, ktorého nový singel Everyone/The Lost Moon zaujal už aj poslucháčov britského BBC Radio1. V rebríčku TrackItDown je to dokonca v súčasnosti najsťahovanejší track. Chýbať nebude ani obľúbený DJ, producent, remixér a “bootlegrobič” Bobsan, známy nielen z akcií Hipster Paradise.

L PLus – Everyone

https://www.youtube.com/watch?v=ZU3ULv3qbaA


 

Nemenej osvedčeným menom z prostredia bratislavských klubov je Yanko Kral – ani on na afterpárty po BA City Beats nebude chýbať. Zo susednej Českej republiky príde do LOFT!u dídžejka IM Cyber, ktorá dokáže okrem drum&bassu ponúknuť aj solídny liquid funk. Dídžejský program v LOFT!e doplnia aj live acty zo zahraničia – už skôr avizovaná britská soulová speváčka Lulu James a tiež islandská vocalhouseová štvorica Sísý Ey, ktorá vlani prerazila chytľavým singlom Ain’t Got Nobody.

Sísý EY – Ain’t Got Nobody


 

O hlavný program sa na BA City Beats postará anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again, Losing Sleep alebo Cheating. Okrem nich na festivale vystúpi sedemčlenná manchesterská kapela James, britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, kubánska kapela Deja-vu a izraelská formácia Tamir GrinbergTrio. Slovenskú scénu zastúpia formácie Dynamo Team, Modré hory a Walter Schnitzelsson.

(TS – Ján Papáč – redakčne skrátené)
spot_img