8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyBude to pestré a pohodové - dnes sa začína sviatok hudby

Bude to pestré a pohodové – dnes sa začína sviatok hudby

11232173_10153317686887488_224350146526976868_o

Už dnes o druhej hodine na obed otvorí svoje brány náš najväčší hudobný festival Bažant Pohoda. Napriek tomu, že štvrtok je na festivale stále zahrievacím dňom vystúpi niekoľko zaujímavých kapiel a prvý headliner festivalu Manu Chao La Ventura. Ten je na trenčianskom letisku od stredy a jeho prianie zostať čo najbližšie ku organizátorom, iba vyjadruje jeho životný postoj.

Manu Chao La Ventura – live 2014

https://www.youtube.com/watch?v=GgHbpiaChRE

Rozhodne by ste si však nemali nechať ujsť ani koncert skupiny Bez ladu a skladu, ktorá tento rok oslavuje tridsiate výročie a na Pohode odštartujú svoje výročné turné. Na hlavnom stagi sa ešte predstaví obľúbená festivalová klasika Para s večne optimistickým frontmanom Laskym.

Bez ladu a skladu – Parné valce

Prvé tóny na Pohode však preniknú Red Bull Tour Bus a to od slovenského selektora Matwe Drappenmadchenfeller s jeho elektro swingovým či nu jazzovým setom, na tomto mieste zahrá aj česko – slovenská formácia Monikine Kino, japonská špecialita Tricot so zbesilou virtuozitou, ktorú takýmto spôsobom vedia podať iba muzikanti z ázijského kontinentu a na záver sa predstaví francúzsky hudobný producent DJ Click.

spot_img