8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
FestivalyChris, Aron a Martin na One Day Jazz Festivale 2019

Chris, Aron a Martin na One Day Jazz Festivale 2019

Chris Dave
Chris Dave

Otvárací koncert jedenásteho ročníka One Day Jazz Festivalu ponúkne tri hviezdne formácie, ktoré kladú dôraz na poriadny groove. Chris Dave & Drumhedz, Valihora Project – Tribute To Tower of Power a Aron Hodek & Friends – 12. november v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Martin Valihora a Chris Dave. Obaja sú bubeníci, oboch spája láska ku groove, ktorý tvorí základ modernej jazzovej hudby. Keď Martin Valihora založil festival One Day Jazz, jedným z jeho primárnych cieľov bolo priniesť na Slovensko špičkových interpretov z kolísky jazzu – USA. O účasť Chrisa Dava sa snažil dlho, nakoniec sa mu to pred štyrmi rokmi aj podarilo a bol z toho nezabudnuteľný večer. Klubovú atmosféru prinesie tento mimoriadne vyťažený hudobník spolu s projektom Drumhedz v spojení hiphopu a jazzu.

Hoci sa čoraz viac venuje organizačným povinnostiam, stále ho možno počuť a vidieť aj na koncertných pódiách. Martin Valihora predstaví svoj koncertný projekt – Tribute To Tower of Power – poctu jeho obľúbenej americkej R&B kapele. Keď ešte ako mladý elév študoval na Berklee, videl ich naživo hrať v klube. Odvtedy prešlo veľa rokov, s kapelou sa spriatelil, dokonca ich aj pred pár rokmi pozval na Slovensko, keď odohrali koncert v bratislavskom MMC. Teraz im Valihora pripravil koncertnú poctu so svojimi spoluhráčmi.

Groove sa bude niesť aj tretím koncertom, na ktorom zahrá výnimočne talentovaný basgitarista Aron Hodek. Mladší brat Davida Hodeka je odmalička zasvätený jazzovej hudbe. Vo svete nám robí tú najlepšiu reklamu – na spoluprácu si ho pozývajú známi muzikanti ako napríklad Richard Bona – a pripodobňujú ho k jeho veľkému vzoru Jacovi Pastoriusovi, na ktorého basgitare si aj zahral.

spot_img