8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyCypress Hill verzus Slipknot

Cypress Hill verzus Slipknot

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Kalifornia je domovom jednej z najznámejších hiphopových skupín na svete. Cypress Hill sú aj po tridsiatich rokoch dominantou západného pobrežia. Ich deviaty album Elephants On Acid, ktorý vyšiel minulý rok, vrátil kapelu naspäť ku koreňom. Tridsať rokov na scéne a zdalo sa, že už nemôžu ničím prekvapiť. Keď oznámili, že novinku idú nahrávať do Egypta, prekvapili tým aj svojich skalných. Základom je stále ten istý tvrdý zvuk, do ktorého zaradili nápevy z arabskej hudby. Aj na poslednej nahrávke chceli mať ťažké beaty ako z pravej latinskoamerickej žúrky, kde tequila tečie potokom a všade navôkol je hustý kúdeľ marihuanového dymu.

Cypress Hill

žáner: latino hiphop

kde ich zažijete: Volt

Cypress Hill – Band of Gypsies

Rôznorodosť sa darí uchovávať aj americkej metalovej skupine Slipknot. Pochádzajú z amerického štátu Iowa, kde sú subtropické teplá, v zime zase sneh a rovnakými výkyvmi vyniká aj ich tvorba. Oznámenie, že nový album bude ich posledným nezarmútilo iba najvernejších, ale aj tých, čo si z času na čas pustili originálny metal s industriálnymi prvkami. Tvoria precízne, nikam sa neponáhľajú, radšej dajú kusé vyjadrenia, ako by mali prezrádzať. Tým vytvárajú napätie a veľké očakávania. We Are Not Your Kind má mať pochmúrnu a depresívnu atmosféru. Medzitým sa jej členovia venujú aj sólovým projektom a rôznym hosťovaniam. Frontman skupiny Corey Taylor prednedávnom hosťoval britskému raperovi Kidovi Bookiemu. Je otázne, či sa tento vplyv objaví aj v nových skladbách.

Slipknot

žáner: nu metal

kde ich zažijete: Volt

Slipknot – Unsainted

spot_img