8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
FestivalyĎalším slovenským zástupcom na "Ostrove slobody" bude Longital a Adalbert

Ďalším slovenským zástupcom na „Ostrove slobody“ bude Longital a Adalbert

Sziget_logoĎalším slovenským zástupcom na Szigete bude Longital. Kapela, ktorá koncertne precestovala viaceré kontinenty bude mať v auguste v Budapešti svoju festivalovú premiéru. Sziget, jeden z najväčších a najnavštevovanejších európskych festivalov, sa bude konať od 11. do 18. augusta v Budapešti.

Koncert Longitalu bude súčasťou programu Európskej scény / European stage, ktoré je novým festivalovým miestom. Priestor na pódiu dostanú najmä nádejné európske kapely, ktoré svojou hudbou skutočne reprezentujú „Starý kontinent“ a jeho multikulturalizmus. Tento rok sa festival, pri príležitosti 25. výročia pádu Berlínskeho múra, zameria aj na súčasnú a trend udávajúcu berlínsku hudobnú scénu.

Longital – Von Von


 

European stage bude tento rok hostiť aj Youropean Talent Festival, ktorý predstaví víťazov talentových súťaží z viac ako 14tich krajín počas festivalových dní 0 a -1. Medzi víťazmi súťaží sa predstaví aj slovenská kapela Adalbert, víťaz špeciálnej edície Demovnice Radia FM.

Adalbert – Diamonds


 

Sziget festival, 11. – 18. august, patrí medzi najlepšie európske festivaly a svoje líderstvo potvrdzuje aj tento rok skvelým hudobným programom. V súčasnosti je potvrdená polka hudobného programu a medzi koncertmi na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť sú aj vystúpenia hviezd ako Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Blink182, Placebo, Outkast, Tom Odell, Kelis a mnoho ďalších. Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal a na festivalovom webe. V predaji sú permanentky, jednodňové vstupenky.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené)
spot_img