8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
FestivalyJediný jazzový festival na Liptove predstavil svoj program

Jediný jazzový festival na Liptove predstavil svoj program

mikulassky-jazzovy-festival-2013Desiaty ročník jediného jazzového festivalu na Liptove, ktorý sa bude konať od 25. do 27. júla 2014 na Nádvorí Čierneho Orla v Liptovskom Mikuláši predstavuje ďalšie mená do mozaiky takmer 40 hudobníkov z 5 krajín.

O jazzovom festivale na Liptove je už známe, že sa nedrží striktne tohto žánru a často ponúka presahy aj mimo jeho hraníc, zväčša v rámci záverečného tretieho večera. Tohtoročný festival však otvorí, celkom netradične, mladá speváčka a gitaristka Katarzia ktorá svoju tvorbu označuje ako autorský nu-folk-rap. Katarína Kubošiová (25), vyrástla v Nitre, študuje filmovú scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. V roku 2012 začala ako autorka skladať a písať folk-rapové pesničky, postavené hlavne na slovenských textoch reflektujúcich život mladej ženy.

Katarzia – Z vágneho jasné live 2013

http://www.youtube.com/watch?v=yJ6DCZCfjpM


 

Prvú päťku mien a zároveň symbolickú desiatku rokov, ktoré má festival “na krku” dopĺňa zoskupenie Michal Motýľ Tentet, ktoré vzniklo v auguste 2013 pre nahrávanie debutového albumu Michala Motýľa – Sunflowers. Repertoár tenteta tvoria originálne skladby Michala Motýľa, Matúša Jakabčica, Nikolaja Nikitina a Erika Rothensteina. Tieto  kompozície vychádzajú z tradície, ale kombinujú aj rôzne prvky moderného jazzu. Návštevníci festivalu sa tiež môžu tešiť na mohutnú dychovú sekcia, ktorá je netradične zložená zo štyroch trombónov (B. Belorid, J. Voroš, J. Mitošinka a M. Motýľ), jednej trúbky (O. Juraši) a dvoch saxofónov (N. Nikitin a E. Rothenstein). Rytmickú sekciu tvorí gitara v podaní Matúša Jakabčica, kontrabas rozoznie fenomenálny Josef Fečo a rytmiku dopĺňa Marián Ševčík na bicie nástroje.

Michal Motýľ Tentet – Sunflowers


 

Ešte stále zostáva niekoľko z prvých 30 permanentiek za zvýhodnenú cenu 15 EUR si môžete kúpiť v online predpredaji na predpredaj.sk Ak ešte váhate, či sa na festival pod Chopkom toto leto vybrať, pozrite si krátky dynamický zostrih z minulého ročníka, ktorý vás isto presvedčí.

spot_img